Advertising
Advertising
Moise Guran: Intrarea în politică, cea mai proastă decizie

Moise Guran: Intrarea în politică, cea mai proastă decizie
Scris de Realitatea.NET Publicat: 17 ian. 2020, 08:51
,,Jurnaliștii trebuie să fie critici cu politicienii. Sper să pot spune în continuare adevărul. Eu am fost primul care am criticat plecarea jurnalistului în politică. Mă puteți judeca și critica, sunt de acord cu ce am zis în 2015. Eu am chemat oamenii în stradă si am încălcat deontologia presei. Mai aveai ceva de făcut în presă? Nu pot spune că le am incercat pe toate, dar sunt mulțumit de cariera mea. Renunț la o carieră pe care o iubesc. Am făcut cea mai proastă alegere. Nimănui nu ii place politica. Am fost jurnalist de idei'', a spus Moise Guran la Realitatea Plus.
Citește și
- 23:57Dominic Fritz atacă dur negocierile pentru Guvern și îi jignește pe parlamentari: „Aroganța cu care au încercat să ne convingă zile întregi că au voturile, ca apoi să se umilească în fața extremiștilor”
- 23:57Adrian Veștea, după eșecul din Parlament: ”Votul de astăzi nu a fost cel pe care l-am sperat pentru România”
- 23:46Sorin Grindeanu, tot mai aproape de funcția de premier? Liderul PSD: „Dacă mă cheamă președintele, o să merg”
- 23:21Gheorghe Piperea: „Guvernul Veștea pică. Era un deznodământ previzibil”. Europarlamentarul vorbește despre o posibilă criză politică majoră
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























