Dan Dungaciu: Este extrem de important, George Simion a discutat cu firmele americane

Dan Dungaciu: Este extrem de important, George Simion a discutat cu firmele americane
Investitorii americani au dat un semnat extrem de puternic în acestă campanie electorală, susține analistul Dan Dungaciu. Expertul în relații internaționale a distrus narativul că George Simion va izola România, după ce a avut o discuție cu reprezentanții firmelor americane.
„Cu o săptămână înainte de vot, invitatul reprezentanților companiilor americane, într-o ședință închisă, a fost George Simion. Cu o săptămână înainte a mai fost invitat domnul Crin Antonescu. Au invitat doi politicieni, Crin Antonescu și George Simion, alții nu au fost invitați.
Deci sa știți ca AmCham-ul nu face lucruri din astea foarte des, pentru că e Ambasada, e America, nu se implică. Domnule, eram în buza campaniei electorale și au invitat doi politicieni cu care au discutat, nu împreună, ci separat. Mi s-a părut foarte semnificativ.
Pune în spațiu public că Simion e cu europenii, are un canal de intrare spre europeni. Are o relație acreditată în spațiul european și în SUA.”, a declarat Dan Dungaciu.
Citește și:
- 21:17 - Anca Alexandrescu: Mă apuc să fac o listă cu toți liderii care îl apără pe Bolojan
- 14:00 - Ana Maria Păcuraru: „Taiwan, aliații și logica abandonului strategic - o lecție pentru flancul estic!”
- 17:46 - EXCLUSIV | Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist român prezent la Beijing în cel mai tensionat moment diplomatic al anului
- 09:35 - Ana Maria Păcuraru: „A doua întâlnire între guvernele Statelor Unite, Libanului și Israelului”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News







