Cornel Nistorescu: Ţărăniştii comunişti

Cornel Nistorescu: Ţărăniştii comunişti
După ani şi ani, una dintre figurile importante ale Securităţii povesteşte o scenă. În zilele de nebunie totală din Bucureşti au apucat să se adune câţiva generali.
Toate numele sunt extrem de cunoscute. Ce ne facem? Cel mai lucid a avut o idee. Ne împrăştiem cu toţii. Şi fiecare îi ia pe toţi cei pe care îi cunoaşte şi-i trimite la alţii de-ai noştri şi ăla mai departe, cu ordinul ca toată lumea să se înscrie pe unde poate, pe la partide, pe la asociaţii, pe la ziare, pe la reviste, pe la ministere, peste tot! Şi ne vedem după 3 luni! Şi după 6 luni! La întâlnirea de 6 luni doar unul singur mai era secretar de stat. Ceilalţi erau mari în partide şi în CPUN.
Citeşte mai mult în Cotidianul.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























