Milly d'Abbraccio Milly d'Abbraccio REALITATEASPORTIVA.NET Mbappe este apt pentru finala Supercupei Spaniei REALITATEASTAR.NET Ashton Kutcher și Mila Kunis, apariție rară la Globurile de Aur 2026 TABU.RO Globurile de Aur 2026: cum a arătat covorul roșu
Gestul neașteptat al lui Nicki Minaj după pierderea a milioane de urmăritori: fanii, luați prin surprindere
Angajata prinsă că s-a sărutat cu șeful la concertul Coldplay rupe tăcerea: „Nu am avut niciodată o relație!”
LUMEAPOLITICA.RO Cum explică premierul Ilie Bolojan de ce impozitele pe proprietate vor crește de la 1 ianuarie 2026
NEWSBUCURESTI.RO ANSVSA trage un semnal de alarmă: Vânzarea online a prăjiturilor sau cozonacilor de către persoane neînregistrate este ilegală
OFICIULDESTIRI.RO Strategia militară este la pământ: România cumpără tancuri de miliarde de euro pe care nu le poate folosi, cu bani de la Sănătate și Educație. Ce fac Bolojan și Nicușor Dan
Noapte de coșmar pentru Sofia Vicoveanca. Artista a ajuns la spital după ce i s-a făcut rău Interpreta de muzică populară Sofia Vicoveanca a fost protagonista unor momente critice, fiind transportată de urgență la Spitalul Județean din Suceava în urma unui incident medical sever petrecut pe parcursul nopții. Deși intervenția rapidă a echipajelor de ambulanță a fost vitală, ultimele rapoarte medicale indică o stare de sănătate stabilă și semne încurajatoare pentru marea artistă. MAI MULTE ARTICOLE DIN MONDEN
Nu prea i-a plăcut „singur acasă”. "Marv" din seria „Home Alone”, a vrut să-și petreacă sărbătorile cu o escortă Actorul Daniel Stern, celebru pentru rolul hoțului Marv din seria „Singur Acasă”, se confruntă cu probleme legale în California. La vârsta de 68 de ani, acesta a fost amendat de poliție după ce a fost surprins încercând să angajeze o escortă într-un hotel, chiar în perioada sărbătorilor de iarnă.
Vedetele au fugit de iarnă, direct în destinații exotice. Început de an în vacanțe de LUX În timp ce mulți români s-au întors la muncă după sărbători, pentru unele vedete anul a început sub soare tropical. Destinațiile exotice, plajele cu nisip alb și resorturile de lux au fost alegerea multor figuri cunoscute, care au preferat să își încarce bateriile departe de frig. Imaginile din vacanță au atras rapid atenția fanilor.
Ultimul adio pentru Brigitte Bardot: celebra actriță va fi înmormântată la Saint-Tropez. Marine Le Pen va participa la funeralii Iconica actriță franceză Brigitte Bardot, simbol al cinematografiei și stilului franțuzesc, care a murit luna trecută la 91 de ani, va fi înmormântată miercuri lângă mare, în stațiunea Saint-Tropez, pe Riviera Franceză. Printre participanți este așteptată și politicianul Marine Le Pen.
Cum se manifestă gripa din acest sezon. Diferă de cele obişnuite. Avertismentul specialiștilor Sezonul actual de gripă se remarcă printr-un număr foarte mare de cazuri şi printr-o evoluţie clinică diferită de cea cunoscută în anii anteriori. Medicii semnalează simptome mai persistente şi mai severe. MAI MULTE ARTICOLE DIN LIFESTYLE
Supă de pui cu găluște. Rețeta secretă a bunicii, perfectă pentru zilele geroase În ultimele ore temperaturile din termometre au scăzut dramatic, iar majoritatea românilor încearcă să găsească metode rapide pentru a se încălzi. Medicii recomandă ca în această perioadă să ne hidratăm mai mult decât de obicei, iar pe lângă apă și ceai este indicată o ciorbă sau o supă. Din acest motiv am scos caietul cu rețete al bunicii și am găsit celebra supă cu găluște pe care aceata ne-o pregătea, mai ales în zilele geroase. Este extrem de delicioasă și te va ajuta să te încălzești instant.
Metode de îmbunătățire a memoriei. Exercițiile pe care trebuie să le faci zilnic, pentru a-ți păstra creierul sănătos Probleme de memorie pot să apară la orice vârstă. Iată câteva metode și exerciții care te vor ajuta în a-ți antrena creierul și pentru a-ți putea aminti mai ușor, în cazul în care te confrunți cu astfel de probleme. De asemenea, când ar trebui să te îngrijoreze aceste pierderi de memorie.
Cele patru zodii care vor plânge cu lacrimi amare în luna ianuarie. Vor fi nevoite să o ia de la capăt Patru zodii din horoscop încep noul an cu stângul. Luna ianuarie se anunță a fi una extrem de dificilă pentru cei născuți sub aceste semne zodiacale și asta pentru că lucrurile nu vor merge deloc așa cum și-au dorit. În perioada următoare acești nativi vor fi nevoiți să își facă alte planuri, să renunțe la unele lucruri sau la persoane și să o ia de la capăt.
Radu Marinescu se apără după atacul reziștilor: „Independența justiției nu este cu ghilimele, ci o chestiune foarte serioasă” - VIDEO Ministrul Justiției, Radu Marinescu, a reacționat ferm după apariția acuzațiilor de plagiat privind teza sa de doctorat, lansate într-un moment în care a demarat procedura de selecție pentru numirea șefilor parchetelor de rang înalt. Într-un interviu acordat exclusiv pentru Realitatea Plus, ministrul a sugerat că momentul publicării materialului nu este întâmplător, având în vedere că lucrarea sa a fost validată instituțional în urmă cu aproape două decenii, iar el este persoană publică din 2016. MAI MULTE ARTICOLE DIN ULTIMELE STIRI
Ministrul Energiei, anunț de ultimă oră după Comandamentul energetic naţional: ”Dificultăţile vor fi până miercuri” Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a declarat, luni, după Comandamentul energetic naţional, că a problema celor 95.000 de locuinţe neealimentate cu energie a fost rezolvată. Oficialul a subliniat că din cauza condiţiilor meteo extreme şi din punct de vedere a prognozei meteo, dificultăţile vor fi până miercuri, apoi vom reveni pe mediile anuale, lucru care va reduce significativ presiunea asupra sistemului energetic naţional al României.
Haos total la ghișeele din țară. Revolta unui român care are de plătit un impozit de 3.000 de euro: „Am muncit 30 de ani ca să dau chirie la mafioții care conduc România” Revolta românilor față de majorarea taxelor și impozitelor locale continuă să crească, după ce mii de contribuabili au descoperit sume mult mai mari de plată pentru locuințele și autovehiculele pe care le dețin. Situația a generat aglomerație și tensiuni la ghișeele administrațiilor fiscale, unde oamenii au mers fie să achite taxele, fie să verifice dacă valorile afișate online sunt corecte.
Anchetă internă la Spitalul Județean Constanța după ce doi copii au intrat în moarte cerebrală Anchetă internă de amploare la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Constanţa, după ce doi copii au intrat în moarte cerebrală în urma unor intervenţii chirurgicale în unitatea medicală. Comisia medicală întrunită a solicitat documentele în cele două cazuri.