Ponta
Ponta
Vicepreşedintele PSD Victor Ponta a susţinut în acestă după-amiază o declaraţii de presă despre rezultatul consultărilor cu preşedintele Băsescu.
Victor Ponta a afirmat că PSD este foarte hotărât să meargă până la capăt în susţinerea votului uninominal, precizând că acesta este foarte important pentru stabilirea unei legături directe între cetăţean şi demnitar. Totuşi, vicepreşedintele PSD a ţinut să spună că votul uninominal nu rezolvă toate problemele ţării.
Putem să trecem peste cuvinte la adresa partidului, suntem deschisi la dialog şi la accepta sugestii din partea altor partide şi din partea societăţi civile.
Dincolo de votul uniniminal trebuie rezolvate problemele care mai exista, colaborarea dintre premier şi preşedinte, tot ce înseamnă o reformă reală.
Cred ca trebuie să mergem în comtinuare pentru a adopta acest sistem de vot până la sfărşitul anului.
Citește și:
- 01:16 - Cernobîl: 40 de ani. Tăcere, panică și propagandă. Reacția României și a statelor comuniste în fața dezastrului nuclear
- 23:47 - Mitică Dragomir, dezvăluiri-șoc: Dîncu s-a întâlnit cu Ponta la un restaurant din Capitală. Au vrut să-i execute pe Olguța și Manda
- 23:34 - Jaqueline Cristian, eliminată de Sabalenka la Madrid Open. Sorana Cîrstea joacă duminică cu Coco Gauff
- 23:26 - Tânăr prins cu 173 km/h în localitate. Depășise limita legală de peste trei ori
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














