Advertising
Advertising
Autoritățile române spun că radiațiile în Cernobîl sunt în limite normale

Autoritățile române spun că radiațiile în Cernobîl sunt în limite normale
Scris deIulian Budusan
Publicat21 mar. 2022, 21:52
SursăRealitatea
Toate instalaţiile nucleare de pe teritoriul Ucrainei sunt în stare sigură şi nu există niciun pericol, iar măsurătorile efectuate nu au semnalat depăşiri ale nivelului de radiaţii, informează Comisia Naţională pentru Controlul Activităţilor Nucleare (CNCAN).
Citește și
- 15:14Ucraina continuă să lovească în Rusia. Atac supra unei stații care alimentează cu combustibil Moscova
- 14:45Ursula von der Leyen, vizată de o anchetă de proporții. Șefa Comisiei UE a participat la discuții cu Zelenski și lideri UE
- 13:31Noapte de coșmar în Ucraina. Atacurile rușilor au lăsat în urmă morți și zeci de răniți
- 13:12Francezii au ajuns să gătească ouă, friptură și popcorn direct în soare - VIDEO
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























