Advertising
Advertising
VIDEO Bătrânii României, obligați să trăiască pe datorie. Cum sunt umiliți pensionarii după o viață de muncă

VIDEO Bătrânii României, obligați să trăiască pe datorie. Cum sunt umiliți pensionarii după o viață de muncă
Scris deIoana Stanescu
Publicat9 feb. 2021, 15:02
Actualizat9 feb. 2021, 15:07
SursăRealitatea PLUS
Rămași fără bani și cu certitudinea că pensiile nu vor fi mărite în acest an, bătrânii din România trăiesc de pe o zi pe alta. Și sunt nevoiți să se împrumute pentru a putea supraviețui. Ca să poată trăi cât de cât decent 30 de zile, pensionarii se împrumută lunar la casele de ajutor reciproc. Mulți dintre ei apelează la CAR pentru a-și cumpăra mâncare și medicamente, relatează Realitatea PLUS, într-un reportaj.
Citește și
- 16:51Schimbare majoră la medic. Programările online are putea deveni obligatorii. Ce se întâmplă cu istoricul medical?
- 16:24Alertă ANAF pentru românii cu venituri din afara țării: Ce trebuie să schimbi urgent în Declarația Unică
- 10:26Atacurile cibernetice cu inteligență artificială, la doar câteva luni distanță. Avertismentul dur al specialiștilor
- 23:32Greșeala uriașă pe care o faci când pornești aerul condiționat în mașină. 5 trucuri să o răcești instant
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























