Advertising
Advertising
De ce FIFA consideră că FCSB e Steaua. Juristul Florin Talpan ar fi cerut scoaterea unui paragraf din Statut
4 nov. 2021, 15:01
Actualizat: 4 nov. 2021, 15:01

De ce FIFA consideră că FCSB e Steaua. Juristul Florin Talpan ar fi cerut scoaterea unui paragraf din Statut
Articol scris de Scris de Realitatea Sportiva
Sursă: realitateasportiva.net
În 2014, echipa finanțată de Gigi Becali a pierdut dreptul de a folosi numele Steaua și a început folisirea numelui FCSB.
Totuși FIFA și UEFA au considerat cp FCSB este continuatoarea echipei care cucerea Cupa Campionilor Europeni, în 1986. Juristul Florin Talpan ar fi cerut să se scoată din Statut un paragraf care ar fi dat dreptate echipei lui Gigi Becali. Mai multe detalii, pe realitateasportiva.net.
Citește și:
- 23:00 - Accidentare gravă în Liga 2: dublă fractură pentru un fotbalist cunoscut. Ambulanța a fost împinsă pe teren din cauza ploii
- 10:50 - Răzvan Lucescu, dezvăluire emoționantă despre ultimele clipe ale lui Mircea Lucescu: „Mă liniștea, îmi spunea că nu are nimic”
- 20:40 - Cum a slăbit Adrian Mutu 11 kilograme? Secretul regimului său alimentar și regula de aur pentru o formă de invidiat
- 11:27 - Cristi Chivu, lovit de un scandal uriaș: Inter riscă retrogradarea, după un scandal de corupție care zguduie fotbalul italian
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














