Advertising
Advertising
Poliția Capitalei a descins la grădinița și firma de catering închise după ce 13 copii au ajuns la spital

Cauza probabil a toxiinfecției o reprezintă alimente păstrate necorespunzător
Scris deRealitatea.NET
Publicat25 iun. 2025, 14:01
Actualizat25 iun. 2025, 14:13
Polișiștii bucureșteni au descins la o grădiniță din sectorul doi, după ce 13 copii au ajuns la spital, cu simptome de toxiinfecție alimentară. Autorităţile au decis închiderea grădiniței și a firmei de catering, iar poliția a deschis o anchetă.
Citește și
- 16:41Odeta Nestor, personaj-cheie în dosarul lui Ciprian Ciucu, audiată din nou la DNA. Prietena lui Denise Rifai, arestată preventiv
- 15:01În timp ce Ciucu se victimizează pe scena Congresului PNL, inculpații din dosar sunt la DNA pentru audieri
- 09:57Patru persoane reținute la Călărași pentru folosirea propriilor copii în scop de cerșetorie
- 09:12Bolojan și Motreanu ar putea fi aduși la audieri din cauza lui Ciucu. Dosarul în care e vizat primarul șpăgar aruncă în aer PNL
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























