Advertising
Advertising
Ucrainenii anunță cel mai nou bilanț al pierderilor trupelor ruse. Aproape 20.000 de soldați sunt prizonieri sau au murit

Rușii au rămas fără 725 de tancuri în războiul din Ucraina. Foto/Profimedia
Scris deIulian Budusan
Publicat11 apr. 2022, 09:20
Actualizat11 apr. 2022, 09:28
SursăRealitatea
Oficialii ucraineni au prezentat cel mai nou bilanț al pierderilor rusești de la debutul invaziei. Astfel, aproape 20.000 de soldați au fost luați prizonieri sau au decedat. La tehnică militară, rușii au rămas fără aproape 800 de tancuri și aproximativ 2.000 de vehicule blindate.
Citește și
- 19:21Cutremur puternic în Hindu Kush: seismul, resimțit în Afganistan și Pakistan
- 19:15Șoferii ruși au început să-și pună în rezervor „pastile” care reduc consumul de carburant
- 18:14Ministru american, mesaj pentru Europa: „Nu vă mai plângeți. Mor mai mulți oameni iarna decât vara”
- 17:08Petrolier, lovit de un proiectil în Strâmtoarea Ormuz. Tensiunile dintre SUA și Iran escaladează din nou
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























