Atacatorul care a ucis patru persoane în Nashville a fost prins. Ce a găsit poliția asupra sa După 36 de ore de căutări, poliția l-a prins pe bărbatul suspectat că a împuşcat mortal patru persoane şi a rănit alte două, duminică, într-un restaurant din Nashville, statul Tennessee.
Revolta din Armenia și demisia premierului reprezintă o lovitură pentru Rusia Protestele de stradă au forțat demisia premierului armean Serj Sargsyan și au lovit direct interesele Rusiei în regiune, observă Deutsche Welle.
Cutremur puternic în Turcia. 13 persoane, rănite Un cutremur cu magnitudinea 5,2 pe scara Richter s-a produs marţi în provincia Adiyaman, din sud-estul Turciei. 13 persoane au fost rănite.
Cine este Alek Minassian, studentul de 25 de ani care a produs măcelul din Canada. Motivul, horror Alek Minassian, un student de 25 de ani din Richmond Hill, a fost identificat de poliţia din Toronto ca fiind şoferul dubiţei închiriate care a spulberat pietonii nevinovaţi, luni seara. Mister total în ceea ce priveşte motivele ucigaşului.
Pariurile sunt în toi: ce nume va purta micul prinţ al Marii Britanii Casele de pariuri din Marea Bratanie sunt luate cu asalt de cei care doresc să parieze pe viitorul nume al celui de-al treilea mic prinţ al cuplului William - Catherine.
Liderul suprem din Coreea de Nord, Kim Jong un, la spital după accidentul îngrozitor de ieri Un accident de autobuz în care au fost implicaţi turişti chinezi s-a soldat cu un număr ridicat de decese, conform guvernului şi presei de stat din China. Liderul nord-coreean s-a deplasat la spitalul unde sunt internaţi răniţii şi şi-a exprimat "tristeţea adâncă".
Fostul preşedinte american Bush senior, internat de urgenţă după funeraliile soţiei sale Fostul preşedinte al Statelor Unite George Bush, în vârstă de 93 de ani, a fost spitalizat duminică dimineaţa, la o zi după funeraliile soţiei sale, Barbara.
Incendiu îngrozitor într-un club din China: 18 morţi Incendiu îngrozitor într-un club din China: cel puţin 18 persoane şi-au pierdut viaţa.
Preşedintele Franţei, în vizită de stat în SUA:acordul nuclear cu Iranul, unul din subiectele dialog Preşedintele Franţei, Emmanuel Macron, a sosit luni la Washington, într-o vizită de stat - prima găzduită de omologul său american, Donald Trump, de la preluarea mandatului - informează Reuters.
O camionetă a intrat în mulţime, la Toronto: 10 morți, 15 răniţi. Șoferul, reținut Atac în Toronto! O camionetă a intrat între pietoni luni, la Toronto, 10 oameni au murit, anunță BBC, şi 16 au fost rănite. Şoferul a fost reţinut, informează presa locală; ziarul Toronto Sun a publicat pe site-ul său de internet fotografia unui bărbat arestat, iar poliţia a confirmat că este vorba despre şoferul camionetei.
Exerciţii militare masive în vestul Rusiei, pe fondul tensiunilor cu NATO Peste 1.000 de militari şi 100 de aeronave militare participă la manevre masive organizate în vestul Rusiei, în contextul în care în Marea Britanie au loc exerciţii navale şi aeriene organizate de state membre NATO.
Bebelușul regal. Ce nume va primi cel de-al treilea copil, născut de Kate Middeton Bebelușul regal. Sărbătoare mare în familia regală din Marea Britanie. Kate Middleton a născut un băiat, chiar în această zi de sărbătoare, Sfântul Gheorghe, respectiv George. Până în acest moment sunt doar presupuneri cu privire la numele pe care îl va primi micuțul bebeluș.
Papa Francisc "face cinste" de ziua lui! Îl cheamă George Papa Francisc, pe numele real Jorge (George) Mario Bergoglio, nu se dezmite! "Face cinste" de ziua onomastică și, pentru că în Italia este neobișnuit de cald, s-a gândit să dăruiască 3.000 de înghețate.
Premierul Armeniei a cedat și a demisionat, în urma revoltelor care au zguduit țara Prim-ministrul Armeniei, Serj Sargsyan, a demisionat în urma presiunilor la care a fost supus de manifestațiile organizate în ultimele zile. Protestele împotriva premierului fuseseră reluate luni, cu un element interesant: mai mulți militari neînarmați s-au alăturat manifestanților.
Alt tip Kate Middleton a născut. Cum arată rezerva de la clinica de lux unde a născut Ducesa de Cambridge Kate, soţia prinţului William, a născut un băieţel luni. Este al treilea copil al cuplului. Ducesa de Cambridge a fost dusă la maternitatea privată Lindo Wing a spitalului St Mary din Paddington, centrul Londrei, după ce a intrat în travaliu. Condițiile de lux și serviciile all-inclusive au făcut-o pe Kate Middleton să se simtă ca într-un hotel de cinci stele și la primele două nașteri.
20 de oameni care participau la o nuntă, uciși în urma unui bombardament aerian Cel puțin 20 de oameni au fost uciși și alți 30 răniți la o nuntă din Yemen, în urma unui raid al coaliției conduse de Arabia Saudită, potrivit Reuters.
Un concurent cunoscut de la Masterchef a murit în timpul unui maraton. Avea doar 29 de ani Un bucătar celebru care a participat la show-ul TV Masterchef a murit în timpul maratonului de la Londra, informează Sky News.
Mușcat de urs, apoi de un șarpe veninos, acest om a fost atacat și de un rechin. Ce a urmat Un tânăr american este ori cel mai ghinionist, ori cel mai norocos om. El a fost atacat în trei momente diferite de un urs, un șarpe cu clopoței și un rechin, dar a supraviețuit tuturor atacurilor, scrie The Telegraph.
Salah Abdeslam, suspect cheie al atacurilor de la Paris, a primit 20 de ani de închisoare în Belgia Un tribunal din Belgia l-a condamnat luni pe Salah Abdeslam, singurul supravieţuitor suspectat că ar fi fost implicat în atentatul din Paris din anul 2015, pentru că ar fi declanşat un schimb de focuri în Bruxelles, relatează site-ul postului BBC, citat de Mediafax.
Îţi aduci aminte de cozonacul cu "bullshit"? Australienii au comis-o şi ei, dar cu cârnaţi (FOTO) Îţi aduci aminte de cozonacul cu "bullshit"? Australienii au comis-o şi ei, dar cu cârnaţi! Gafa de pe eticheta unui pachet cu cârnaţi face înconjurul lumii, pentru că o singură literă lipsă a transformat un înscris banal într-un subiect internaţional de glume şi ironii.
Kate Middleton a născut! Primele imagini cu bebelușul regal Kate Middleton a născut, luni, cel de-al treilea copil. Băieţelul, al şaselea nepot al reginei Elizabeth a II-a, s-a născut la ora locală 11.01, ora 13.01, ora României. După aproximativ 6 ore de la naștere, ei au părăsit Spitalul St Mary's din Londra.
Căsătoriți de 35 de ani, aveau 9 copii, când el a aflat secretul ascuns de soție toată viața Un bărbat căsătorit de 35 de ani cu soția sa a aflat că este steril. Cel puțin ciudat, ținând cont de faptul că soția sa născuse nouă copii.
Tragedie în Meditereană, cel puţin 11 oameni au murit înecaţi Tragedie în Meditereană, cel puţin 11 oameni au murit înecaţi. Este vorba de imigranţi care se aflau pe o ambarcaţiune, în apropierea coastelor Libiei, a anunţat agenţia de presă Reuters, citată de Mediafax.
Beyonce a căzut pe scenă. Fanii au amuțit(Video) Beyonce a căzut pe scenă, în timpul unul concert. Artista dansa împreună cu sora sa, pe o melodie a acesteia, la un celebru festival. La un moment dat, Beyonce a vrut să o ridice pe sora ei, Solange, dar a scăpat-o.
În plin război rece, Rusia trimite o armă redutabilă în Marea Neagră Nava de mici dimensiuni (MRK) „Vishniy Volochek”, dotată cu rachete de croazieră cu rază lungă de acțiune Kalibr, va fi transmisă marinei ruse pe 30 aprilie.
Româncă sechestrată de un fost iubit, în Corsica. Cazul a zguduit Franţa Tânăra, care se despărţise recent de un francez cu antecedente violente, a fost răpită din faţa rudelor sale, sub ameninţarea armei, și dusă într-o cabană închiriată de agresor.
Ce riscă cei care intră ilegal în Franța Condiții dure pentru cei care cer azil în Franța. Adunarea Națională de la Paris, legislativul francez, a adoptat în primă lectură noua legislație privind imigrația, care înăsprește regulile pentru obținerea dreptului la azil.Proiectul de lege a fost adoptat cu 228 voturi pentru, 139 împotrivă și 24 abțineri.
Emmanuel Macron, poziţie de forţă în faţa lui Vladimir Putin Preşedintele francez Emmanuel Macron l-a calificat pe preşedintele rus Vladimir Putin drept un om "foarte puternic", în faţa căruia "nu ar trebui să ne arătăm niciodată slabi", într-un moment în care tensiunile dintre occidentali şi Moscova au ajuns la un nivel fără precedent.
Regina Marii Britanii, la 92 de ani. 16 lucruri pe care nu le ştiai despre Regina Elisabeta a II-a Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii este o legendă vie nu numai în Anglia, ci și în restul lumii. Suverana, care ieri a împlinit 92 de ani, este oficial monarhul cu cea mai lungă domnie, dar există și alte lucruri surprinzătoare în legătură cu Regina Angliei.
Nunta regală: Cum o alintă prinţul Harry pe Meghan Markle Voluntar sau din neatenţie, printul Harry a lăsat să-i scape numele de alint cu care i se adresează logodnicei sale Meghan Markle şi este incredibil de dulce, comentează presa britanică. Printul de 33 de ani a fost înregistrat pe cameră, încercând să-i aducă atenţia lui Meghan în timpul recepţiei de sâmbătă de la Jocurile Invictus de la Londra, când a strigat de mai multe ori "Meg" înainte ca aceasta să-şi întoarcă privirea spre el.