Actual· 1 min citire

Au mers să cumpere o casă veche de 300 de ani. Credeau că e un chilipir. Au intrat şi au "îngheţat"

Au mers să cumpere o casă veche de 300 de ani. Credeau că e un chilipir. Au intrat şi au "îngheţat"

Au mers să cumpere o casă veche de 300 de ani. Credeau că e un chilipir. Au intrat şi au "îngheţat"

Publicat19 dec. 2017, 09:53
Actualizat19 dec. 2017, 09:57

Doi soţi foarte bogaţi din SUA căutau să cumpere o casă de vacanţă, undeva, în Marea Britanie. Pentru ei, nu conta preţul, important era să fie într-un sătuc liniştit. Galeria Foto.

Au găsit pe net un anunţ cum că se vinde o casă veche de 300 de ani. Preţul nu era afişat. Au zburat în Anglia, au căutat sătucul şi au găsit casa destul de repede.

Au sunat la uşă şi le-au spus proprietarilor că vor să cumpere locuinţa. Credeau că e un chilipir. Când au intrat şi au văzut luxul, în ciuda faţadei retro, au întrebat preţul. Răspunsul: 2 milioane de euro.

Chiar dacă erau bogaţi, americanii au renunţat la achiziţie, considerând preţul prea ridicat.

Cum arată casa, în Galeria Foto.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual