Ion Ţiriac atrage atenţia: Să facem sport, ne apropiem de genocid împotriva tinerilor!

Ion Ţiriac atrage atenţia: Să facem sport, ne apropiem de genocid împotriva tinerilor!
Ion Ţiriac a făcut mai multe declaraţii despre situaţia sportului românesc, în exclusivitate în cadrul unei ediţii speciale "Jocuri de Putere". Acesta a spus că România trebuie să investească in infrastructura sportivă, pentru că altfel, ţara se îndreaptă către un genocid împotriva tinerilor. Fostul tenismen a mai punctat că unii copii de grădiniţă nu ştiu să meargă, nu să alerge, şi asta din cauza lipsei de mişcare şi a faptului că li se pune o tabletă în mână încă de la doi ani.Totodată, acesta a mai spus că Bucureştiul are nevoie de cel puţin 10 patinoare, întrucât Budapesta are 23.
Citește și
- 18:42ANM, noi date despre caniculă: cât vor mai dura temperaturile extreme în România
- 17:14Drama fotbaliștilor care și-au pierdut familiile după cutremurele devastatore din Venezuela
- 23:06David Popovici triumfă la Roma: medalie de aur și record la 100 m liber
- 13:57Patru romance, pe tabloul principal la Wimbledon. Sorana Cîrstea, singura cap de serie
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























