Advertising
Advertising
Gușă: Țările care câștigă medalii la Olimpiadă contează și geopolitic. România și-a pierdut potențialul moștenit din vremurile lui Ceaușescu!

Cozmin Gușă
Scris de Realitatea.NET Publicat: 29 iul. 2024, 16:24
Poate că nu e întâmplător că tocmai azi, de Ziua Imnului Național, fac această analiză referitoare la greutatea noastră în plan sportiv de a mai aduce tricolorul pe catarg, de a câștiga medalii, ce să mai spun despre intonarea imnului de stat, care se face doar atunci când vine aurul la competiții internaționale, dar mai ales la Olimpiadă. Un editorial semnat Cozmin Gușă.
Citește și
- 08:29Selecționerul Franței Didier Deschamps ratează meciul cu Norvegia, după decesul mamei sale
- 14:54FCSB s-a despărțit de patru jucători într-o singură zi
- 12:56Tragedie în ciclism. O sportivă de origine română a murit într-un accident rutier în Italia
- 12:48Ancelotti confirmă revenirea lui Neymar înaintea meciului cu Scoția: „Este pregătit să joace”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























