Politica· 1 min citire

Klaus Iohannis, discuţie cu Barack Obama, la summit-ul NATO

Klaus Iohannis, discuţie cu Barack Obama, la summit-ul NATO

Klaus Iohannis, discuţie cu Barack Obama, la summit-ul NATO

Publicat8 iul. 2016, 19:29
Actualizat8 iul. 2016, 22:57

Președintele Klaus Iohannis a avut, vineri, alături de alți șefi de stat și de guvern, un scurt dialog cu omologul său american, Barack Obama, la începutul reuniunii Consiliului Nord-Atlantic de la Varșovia, scrie Agerpres. 

La discuție au participat și președintele Ucrainei, Petro Poroșenko, președintele Letoniei, Raimonds Vejonis, premierul Canadei, Justin Trudeau, premierul Italiei, Matteo Renzi.

Președintele Klaus Iohannis participă vineri și sâmbătă la Summitul NATO care se desfășoară la Varșovia.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica