Advertising
Advertising
Proiect: Mașinile vechi, interzise în București din 2019

Proiect: Mașinile vechi, interzise în București din 2019
Scris de Realitatea.NET Publicat: 20 apr. 2018, 10:06
Dacă v-ați cumpărat recent o maşină second hand, cu gândul că faceţi economie pentru că a dispărut timbrul de mediu, este posibil să nu fi făcut chiar o afacere bună. Asta dacă iniţiativa unui consilier general PMP va deveni lege, riscaţi să nu mai puteţi folosi maşina în Bucureşti. Din 2019, ar putea fi interzise prin oraş maşinile non-euro, euro 1 şi euro 2. Iar până în 2021, şi maşinile euro 3 şi euro 4 ar putea avea aceeaşi soartă. În proiect se vorbeşte de amenzi ce pot ajunge la 2.000 de lei.
Citește și
- 11:43Ionuț Stroe acuză conducerea PNL de „trădare”. Liberalii ar pregăti apropierea de USR și cedarea infrastructurii partidului
- 11:19Blocaj total pentru formarea noului guvern. Mai sunt 48 de ore pentru deblocarea negocierilor
- 07:38Tabăra Veștea continuă disputa cu actuala conducere a PNL. Deciziile de la congres, contestate în instanță
- 07:13Oamenii lui Bolojan, formați la Berlin. Legăturile neștiute și miza de miliarde din spatele numirii premierului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























