Politica· 1 min citire

Ponta, la Primăria Capitalei, pentru a vedea dacă Oprescu are nevoie de ajutorul Guvernului

Ponta, la Primăria Capitalei, pentru a vedea dacă Oprescu are nevoie de ajutorul Guvernului

Ponta, la Primăria Capitalei, pentru a vedea dacă Oprescu are nevoie de ajutorul Guvernului

Publicat29 ian. 2014, 20:56
SursăMediafax

Premierul Victor Ponta a anunţat că va merge, miercuri seara, la Primăria Capitalei, pentru a vedea dacă primarul general, Sorin Oprescu, are nevoie de sprijin din partea Guvernului în operaţiunile de deszăpezire.

"Voi merge la încă două comandamente, unul local şi altul la nivel naţional", a spus Ponta la România TV.

El a precizat că va merge şi la Primăria Capitalei, pentru a vedea dacă este nevoie de sprijin din partea Guvernului, după care va reveni la Guvern, la comandamentul de iarnă condus de vicepremierul Liviu Dragnea.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica