Politica· 1 min citire

PNDL 2, făcut pentru PSD. Un primar social-democrat: "Selectarea proiectelor, şi pe bază de lobby"

PNDL 2, făcut pentru PSD. Un primar social-democrat: "Selectarea proiectelor, şi pe bază de lobby"

PNDL 2, făcut pentru PSD. Un primar social-democrat: "Selectarea proiectelor, şi pe bază de lobby"

Publicat21 iul. 2017, 17:54
Actualizat21 iul. 2017, 18:08
SursăREALITATEA TV

Programul Național de Dezvoltare Locală dă cu plus pentru primarii PSD. Cele 30 de miliarde de lei date din pixul lui Sevil Shhaideh au curs mai mult către primarii Puterii. O recunoaște chiar un edil PSD, care susține că selectarea proiectelor s-a făcut pe bază de lobby și sprijin politic.

Sevil Shhaideh a anunţat, săptămâna aceasta, alocarea a peste 30 de miliarde de lei pentru aproape 7.000 de proiecte. Ministrul Dezvoltării Regionale a explicat că, la baza alocărilor făcute, a stat un principiu matematic. Shhaideh este contrazisă însă chiar de către un primar PSD, care susține că altele au fost criteriile.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica