Advertising
Advertising
Iohannis, despre asistenţa socială: Dăm oamenilor prea puţin să trăiască, prea mult să moară

Iohannis, despre asistenţa socială: Dăm oamenilor prea puţin să trăiască, prea mult să moară
Scris de Realitatea.NET Publicat: 28 oct. 2016, 20:15
Preşedintele Klaus Iohannis a afirmat, vineri, că actualul sistem de asistenţă socială "păcăleşte" oamenii, pentru că fondurile nu sunt gestionate cu "mare folos", iar de vină sunt şi guvernele care în ultimii 26 de ani au considerat că dacă oferă "doi lei în plus" vor rezolva problemele celor asistaţi, fără a găsi soluţii pentru reinserţie.
Citește și
- 19:30Miron Mitrea: „Asistăm la cel mai mare jaf la care a fost supusă România în ultimii 36 de ani”
- 18:09Gheorghe Piperea critică guvernarea și politicile fiscale: „România, aproape de faliment”
- 17:36Nicoleta Pauliuc acuză existența unor campanii coordonate împotriva unor lideri PNL și cere explicații despre rețelele de boți
- 17:17Propunere-surpriză pentru Palatul Victoria. Grupul PACE îl vrea pe Patriarhul Daniel în fruntea Guvernului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























