Iohannis, după ce Guvernul a adoptat cele două proiecte: "Mă voi bate până în ultima zi de mandat!"

Iohannis, după ce Guvernul a adoptat cele două proiecte: "Mă voi bate până în ultima zi de mandat!"
Preşedintele Klaus Iohannis a postat un mesaj foarte dur pe pagina sa de Facebook, după ce Guvernul a adoptat proiectul de lege pentru graţiere şi OUG pentru modificarea Codurilor Penale. Acesta le-a transmis românilor că astăzi este o zi de doliu pentru statul de drept, care a primit o lovitură puternică de la adversarii justiției, dreptății și luptei împotriva corupției. Totodată, le-a transmis celor dn Guvern şi celor din PSD-ALDE că "de astăzi, misiunea mea este să restabilesc statul de drept. Voi face tot ce îmi stă în putință pentru a face din România o țară eliberată de corupție! Mă voi bate până în ultima zi a mandatului meu pentru acest lucru!"
Citește și
- 23:30Manda către Motreanu: „Nu vreți să plecați de la guvernare nici cu apă fiartă”
- 23:11Alexandru Rogobete, mesaj de forță pe Facebook: „Se negociază orgoliile unui singur om, nu proiecte sau viziuni pentru România”
- 20:45Mii de oameni au sărbătorit Ziua Drapelului la Târgu Mureș, într-un marș festiv
- 20:28Daniel Zamfir, atac dur la Ilie Bolojan: "Vei ieșit rapid și urat din istorie, mincinosule!"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























