Iohannis, dezbatere cu ,,casa'' închisă

Tuesday, 19 November 2019, 07:25, Sursă: Realitatea.NET

Dezbaterea candidatului PNL la prezidențiale Klaus Iohannis rămâne o necunoscută. Se pare că doar câțiva jurnaliști au fost solicitați să participe la evenimentul anunțat cu mare fast. Echipa PNL nu a trimis o listă oficială cu invitații. Singurele informații oficiale sunt că dezbaterea este programată să înceapă la ora 19 și că se estimează că va dura 2 ore – 2 ore și jumătate. Contracandidata lui Iohannis, Viorica Dăncilă a ironizat dezbaterea și susține că încă nu s-a hotărât dacă va merge, chiar dacă nu a invitat-o nimeni. 

Adaugă părerea ta

Potrivit unei liste apărute neoficial în presă, opt jurnalişti şi un politolog vor participa la dezbaterea electorală organizată de preşedintele Klaus Iohannis, astăzi, de la ora 19. Cei nouă sunt: Ion M. Ioniţă de la Adevărul, Cristian Leonte - Pro TV, Radu Tudor - Antena 3, Cristina Şincai- România TV, Moise Guran - Europa FM, Silviu Mănăstire -B1tv, Clarice Dinu - Hotnews, Ramona Avramescu -TVR și politologul Cristian Pîrvulescu de la SNSPA, scrie Adevarul.

Ziaristul Cristian Tudor Popescu a refuzat invitaţia, pe motiv că Administraţia Prezidenţială nu a lăsat redacţiilor libertatea de a alege ce jurnalişti trimit la dezbatare. Realitatea PLUS este singura televiziune de știri care nu a fost invitată la dezbatere.

Contracandidata lui Iohannis, Viorica Dăncilă a ironizat marea dezbatere anunțată de liberali și a spus că încă nu s-a hotărât dacă va merge, chiar dacă nu a fost invitată de nimeni din staff-ul PNL.

,,Este un eveniment în care domnul Iohannis da dosarul cu răspunsuri și le spune celor care participă puneti voi întrebările ca să dau eu aceste răpunsuri. Dezbatere presupune să ai un dialog. Aici este un monolog\"\", a spus fostul premier Dăncilă.


Liderul PNL, Ludovic Orban a declarat la Realitatea Plus că dezbaterea nu este una închisă. Iar dacă va veni și Viorica Dăncilă, aceasta va putea sta în public.

Comentarii Existente
2019-11-19 09:11:27
johnneil

Tanti vasilica poate sa se duca si sa se vada apoi la actualitati cum va sta pe langa usile de la intrare. Nimeni nu o va lasa sa intre. Oare cine se vrede? Poate sa-si faca si ea propria dezbatere cu jurnalisti. Sincere felicitari D.lui Klaus Werner Johannes!

2019-11-19 09:46:02
Ionescu

Felicitari pentru domnul Presedinte! Iar d-na Vasilica Danicila de ce nu raspunde unor intrebari organizand si ea o intalnire? Pentru ca nu e in stare sa poarte un dialog, doar ii turuie gura cu fel si fel de prostii, jigniri si minciuni.

2019-11-19 10:37:06
Paine si circ in Romanica

Sincere condoleante lui Santa Klaus, cu manevra asta devine primul presedinte mort definitiv.

2019-11-19 10:49:21
Matache Voicu

Dialog nu include mono- nici tri- ...; Vorba lui Mahlerbe în timpul ghilotinei iacobine: "cine și-ar fi putut închipui că și toleranța își va avea fanaticii săi !"

2019-11-19 11:10:29
Daniel

Dezbatere (electorala!) de 1 singur??? Urmeaza o alta demagogie. Nu democratie. Cenzurare la prezindentiale? Ce urmeaza la locale? Doamne, apara-ne de prefacuti, lingusitori, prosti si hoti!!!

2019-11-19 11:30:17
borfasi

Voi astia care militati pentru proasta asta sunteti nebuni ?vreti sa distrugeti tara de tot? Pana unde mergeti nemernicilor ,cum puteti sa faceti asa rau tarii? Vreti sa fim scosi din Europa ,pur si simplu sa fim goniti ca niste lichele ale Europei? Johannis are dreptate ,ce poate vorbi cu o sclava a interlopilor de tot felul care a ordonat ciomagirea populatiei romanesti?

2019-11-19 11:31:15
borfasi

Voi astia care militati pentru proasta asta sunteti nebuni ?vreti sa distrugeti tara de tot? Pana unde mergeti nemernicilor ,cum puteti sa faceti asa rau tarii? Vreti sa fim scosi din Europa ,pur si simplu sa fim goniti ca niste lichele ale Europei? Johannis are dreptate ,ce poate vorbi cu o sclava a interlopilor de tot felul care a ordonat ciomagirea populatiei romanesti?

2019-11-19 11:31:43
borfasi

Voi astia care militati pentru proasta asta sunteti nebuni ?vreti sa distrugeti tara de tot? Pana unde mergeti nemernicilor ,cum puteti sa faceti asa rau tarii? Vreti sa fim scosi din Europa ,pur si simplu sa fim goniti ca niste lichele ale Europei? Johannis are dreptate ,ce poate vorbi cu o sclava a interlopilor de tot felul care a ordonat ciomagirea populatiei romanesti?

2019-11-19 11:32:52
borfasi

Voi astia care militati pentru proasta asta sunteti nebuni ?vreti sa distrugeti tara de tot? Pana unde mergeti nemernicilor ,cum puteti sa faceti asa rau tarii? Vreti sa fim scosi din Europa ,pur si simplu sa fim goniti ca niste lichele ale Europei? Johannis are dreptate ,ce poate vorbi cu o sclava a interlopilor de tot felul care a ordonat ciomagirea populatiei romanesti? Faceti jocul tiganilor care vor sa ne comfiste tara?

2019-11-19 11:33:35
borfasi

Voi astia care militati pentru proasta asta sunteti nebuni ?vreti sa distrugeti tara de tot? Pana unde mergeti nemernicilor ,cum puteti sa faceti asa rau tarii? Vreti sa fim scosi din Europa ,pur si simplu sa fim goniti ca niste lichele ale Europei? Johannis are dreptate ,ce poate vorbi cu o sclava a interlopilor de tot felul care a ordonat ciomagirea populatiei romanesti? Faceti jocul tiganilor care vor sa ne comfiste tara?

2019-11-19 11:34:02
borfasi

Voi astia care militati pentru proasta asta sunteti nebuni ?vreti sa distrugeti tara de tot? Pana unde mergeti nemernicilor ,cum puteti sa faceti asa rau tarii? Vreti sa fim scosi din Europa ,pur si simplu sa fim goniti ca niste lichele ale Europei? Johannis are dreptate ,ce poate vorbi cu o sclava a interlopilor de tot felul care a ordonat ciomagirea populatiei romanesti? Faceti jocul tiganilor care vor sa ne comfiste tara?

2019-11-19 11:39:45
nu s-au vindut inca toate beletele!

in cincinalul urmator sau azi la galerie, alta intrebare?

2019-11-19 12:15:15
Rinku Yadav

On the off chance that you can't utilize any of the alternatives or neglect to demonstrate responsibility for account, you at that point will get a message that "Google couldn't check this account has a place with you" and you can't have the option to recover google account . You can obviously attempt again in the event that you have extra or increasingly exact data to give, yet in the event that you can't demonstrate responsithe bility for account, it is lost. There are no approaches to recoup a lost account and to do Recover google account.

2019-11-19 12:27:48
pt Vaday

vezi ca esti pe rosu!sucker.

2019-11-19 13:36:26
Diaspora

2019> In Korea de Nord Kim Jong-un dezbate cu el insusi, prezenti fiind doar jurnalistii alesi de el, bob cu bob. Ambitia lui Kim Jong-un este de a fi ales cu o majoritate absoluta (gen 100%), zdrobindu-si astfel opozitia (cine i se opune este fie asasinat, fie la puscarie). 2019> In Romania Werner Klaus Iohannis dezbate cu el insusi, prezenti fiind doar jurnalistii alesi de el, bob cu bob. Ambitia lui Werner este de a fi ales cu o majoritate zdrobitoare (min 75%), umilindu-si astfel opozitia si totodata dorind s-o scoata in ilegalitate (cine i se opune este de regula citat la DNA si/sau la puscarie). Putem sa ignoram realitatea dar nu putem ignora consecintele faptului ca am ignorat realitatea.

2019-11-19 14:00:51
Ei au fost pe scena tot timpu pt ca au putut

Ghinion, acu nu mai sint!Ignorarea realitatii are consecinte.KWI va cistiga si asta e important, nu cu cit.. e singura solutie a iesirii din marasmul psdist.comparatii cu N.Korea sint benefice in a evidentia pericolul ca guvernarea psdista sa continue.

2019-11-19 14:12:48
Adolf Werner

Realitatea: "Iohannis, dezbatere cu `casa` închisă". Eu: cu care `casa` din cele 6? Sau 5, ca am pierdut sirul meditatiilor...

2019-11-19 14:24:19
Anonim

Ziariștii pot fi din aceia cu carnetul de partid la portofel sau la sertar ,tendențioşi sau chiar prosti e normal ca trebuie selectați .Tot timpul trebuia procedat așa.

2019-11-19 14:27:21
marius

Film la TV astazi la ora 19! Johanis joaca intr-un film despre Johanis, jucand rolul principal Johanis. Regia Johanis, distributia Johanis, rol secundar Johanis! Penibil!

2019-11-19 14:49:19
Invidiosilor

iar vreti pe scena? nebunaticilor!

2019-11-19 17:43:07
Moromete

Ironizata .ironizează ? Este cineva în țară care nu știe ce poate Vasilica ?

Alte articole din: Ultimele Stiri