Politica· 1 min citire

Dictatura Parlamentului. Aleşii îşi dau cu prestigiul în cap

Dictatura Parlamentului. Aleşii îşi dau cu prestigiul în cap

Dictatura Parlamentului. Aleşii îşi dau cu prestigiul în cap

Publicat9 mar. 2017, 15:50
SursăREALITATEA TV

Aleşii au votat ieri o declaraţie prin care reafirmă prestigiul Parlamentului, supăraţi că au fost criticaţi de preşedinte şi de magistraţi. Pe scurt, odată aleşi, senatorii nu dau socoteală nimănui, timp de patru ani, reiese din documentul citit de preşedintele Senatului, Călin Popescu Tăriceanu. 

Momente recente din Parlament arată cât prestigiu aduc aleşii Parlamentului, prin atitudine.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica