Cumplit. Agresiuni sexuale comparabile cu cele din Koln, de Revelion, au avut loc şi în Elveţia

Cumplit. Agresiuni sexuale comparabile cu cele din Koln, de Revelion, au avut loc şi în Elveţia
Agresiuni sexuale împotriva femeilor, comparabile cu cele care au avut loc la Koln în Germania, au fost comise și la Zurich în noaptea de Anul Nou, a anunțat joi poliția elvețiană într-un comunicat, informează AFP.
'Au fost depuse mai multe plângeri pentru agresiuni sexuale și jafuri', se spune în comunicat, în care se face o paralelă cu evenimentele semnalate în mai multe orașe germane.
Poliția elvețiană, care a declanșat o anchetă, a lansat un apel către martori și le-a cerut altor eventuale victime să vină să depună plângere. Aproximativ 25 de jafuri au fost semnalate în timpul nopții de 31 decembrie la Zurich, în timp ce în jur de 120.000 de persoane se aflau în jurul lacului din oraș.
În anchetarea acestor jafuri, poliția a descoperit că mai multe victime au relatat și despre agresiuni și violențe sexuale. Șase femei au declarat că au fost încercuite și pipăite de 'mai mulți bărbați cu pielea închisă', care s-au ascuns apoi în mulțime. Poliția elvețiană a precizat că mai multe plângeri au fost depuse în ultimele 24 de ore.
Citește și:
- 22:42 - Senatorul AUR Petrișor Peiu, la „Culisele Statului Paralel”: „Politicile lui Ilie Bolojan au împins România în criză”
- 22:39 - Marius Tucă, mesaj exploziv înainte de moțiune: „Mâine începe întoarcerea la democrație”
- 22:38 - Liberalii, dezbinați înainte de „bătălia de marți": Bolojan i-a așteptat la restaurant, dar liderii PNL au mers la petreceri
- 22:13 - Cine vine la putere dacă trece moțiunea de cenzură. Toate variantele de premier și jocurile din culise
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














