James Comey, directorul destituit al FBI, îi răspunde lui Trump referitor la "posibile înregistrări"

James Comey, directorul destituit al FBI, îi răspunde lui Trump referitor la "posibile înregistrări"
Fostul director FBI James Comey a declarat că nu este preocupat de "nicio înregistrare" a conversaţiilor sale cu preşedintele SUA, Donald Trump, afirmă surse citate de CNN, conform Mediafax.
Donald Trump l-a avertizat vineri pe James Comey, directorul FBI demis marţi seară, să nu dezvăluie cumva presei informaţii despre conversaţiile dintre ei, vorbind despre posibile "înregistrări".
"Să sperăm că James Comey nu are înregistrări ale conversaţiilor noastre pe care să le ofere presei!", a transmis Donald Trump, vineri, via Twitter.
Joi seară, presedintele SUA a declarat că James Comey i-a dat asigurări că nu este investigat în dosarul privind ingerinţele Rusiei în campania electorală prezidenţială din anul 2016.
Citește și:
- 23:13 - Netanyahu a ordonat un atac puternic al armatei israeliene împotriva Hezbollah în Liban, după ce gruparea a încălcat armistițiul
- 22:41 - Macron, vizită la Atena: Franța și Grecia au semnat nouă acorduri, inclusiv un pact de apărare reînnoit automat la fiecare cinci ani
- 21:20 - Trump a anulat în ultimul moment deplasarea delegației SUA în Pakistan. Negocierile indirecte cu Iranul, blocate
- 20:03 - Viktor Orban demisionează din Parlament după ce a fost înfrânt de Peter Magyar: „Sunt necesar în reorganizarea taberei naționale”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














