Actual· 1 min citire

VIDEO Bucureștiul, capitala trecerilor de pietoni "INVIZIBILE". O tragedie se poate repeta oricând

Trecere de pietoni  - imagine de arhivă

Trecere de pietoni - imagine de arhivă

Publicat22 ian. 2022, 14:18
SursăRealitatea PLUS

În ciuda accidentelor, marcajele rutiere de pe bulevardele şi arterele din Capitală ai ajuns, in ultimul timp, invizibile si nu se intampla nimic pentru remedierea situatiei. Până şi trecerile de pietoni lipsesc. Aşa se face că vedem din ce în ce mai des accidente rutiere grave. 

Treceri de pietoni invizibile și marcaje rutiere inexistente. Aşa arată multe din străzile şi marile bulevarde ale Capitalei.

Oamenii spun că trebuie să se asigure de nenumărate ori pentru a evita o tragedie

Chiar dacă există indicatoare rutiere pe stâlpi pe Bulevardul Laminorului am descoperit 13 treceri de pietoni care au marcajul șters.

De întreţinerea şi refacerea marcajelor rutiere ar trebui să se ocupe administraţia străzilor din fiecare sector.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual