Actual· 1 min citire

Trei răniți într-un accident în Dâmbovița. O adolescentă, în stare gravă VIDEO

Accident Dâmbovița

Accident Dâmbovița

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 5 apr. 2026, 14:38

Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier produs, duminică, în judeţul Dâmboviţa. Printre victime se numără şi o adolescentă, care e în stare gravă. A fost solicitată intervenția unui elicopter SMURD pentru transportul minorei la spital. 

Evenimentul rutier a avut loc duminică, pe drumul judeţean DJ 711, în localitatea Cojasca din judeţul Dâmboviţa. Din primele informații, două autoturisme s-au ciocnit, unul dintre ele fiind proiectat în afara şoselei.

 În urma impactului, trei persoane au fost rănite. Printre victime se numără și o minoră, de aproximativ 13 ani, aflată în stare gravă.Ea a fost găsită inconştientă, echipajele medicale solicitând intervenţia unui elicopter care să o preia şi să o ducă la spital.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual