Reacţia ministrului Carmen Dan, după ce copilul căzut în puţ a fost salvat: "Dănuţ este teafăr"

Reacţia ministrului Carmen Dan, după ce copilul căzut în puţ a fost salvat: "Dănuţ este teafăr"
Carmen Dan, ministrul de Interne, a postat pe pagina sa de Facebook, un scurt mesaj în care i-a felicitat pe angajaţii ISU pentru salvarea copilului care a căzut în puţul din Teleorman: "Dănuţ este teafăr", a scris ministrul.
"Operaţiunea de salvare a copilului de doar 1 an şi 8 luni a reuşit! Dănuţ este teafăr! Va fi transportat la Bucureşti cu elicopterul SMURD în vederea unui control medical amănunţit. Felicitări salvatorilor! Le mulţumesc celor care au dat încă o dată dovadă de profesionalism, dar şi tuturor românilor care s-au rugat pentru viaţa lui Dănuţ!", a scris Carmen Dan.
Citește și:
- 23:22 - Donald Trump spune că are discuţii constructive cu Putin şi Zelenski: ”Sperăm că vom rezolva problema”
- 23:08 - Sebastian Burduja, scut pentru Ilie Bolojan: ”Va face ordine în energie”
- 22:46 - Premierul Ilie Bolojan, despre incendiul din comuna Soveja: ”Guvernul va aloca ajutoare familiilor lovite de nenorocire”
- 22:25 - Horoscopul zilei de luni, 27 aprilie 2026. Energii intense, echilibru între introspecție și interacțiune
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














