Advertising
Advertising
Iohannis nu se mai preface că este echidistant. Atac devastator la USR: Stelian Ion, un ministru care n-a făcut nimic!

Klaus Iohannis și Florin Cîțu
Scris deRealitatea.NET
Publicat7 oct. 2021, 14:07
Actualizat7 oct. 2021, 14:27
Președintele Klaus Iohannis a renunțat la orice urmă de echidistanță și i-a atacat în termeni duri pe adversarii politici ai premierului demis Florin Cîțu. Întrebat dacă nu cumva criza politică a fost declanșată de demiterea intempestivă a ministruluiu Justiției, Stelian Ion, șeful statului a afirmat că decizia a fost corectă.
Citește și
- 23:19Putin, telefon surpriză de ziua lui Trump. Despre ce au discutat cei doi lideri
- 23:09Apelul Cristelei Georgescu către părinți: „Să le dăm copiilor nu doar un nume de sfânt, ci un reper moral. Citiți-le viețile sfinților!”
- 23:01Schimbare de strategie la Palatul Victoria. Adrian Veștea continuă programul lui Bolojan, dar anunță excepții: „Nu poți tăia la paușal. Vom analiza de la caz la caz, au fost zone vulnerabile afectate”
- 22:59Adrian Veștea anunță că are o majoritate sigură: „Avem acele 200 de voturi, chiar depășim acest număr. Începând de mâine chem la discuții toate forțele proeuropene”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























