Advertising
Advertising
Germania pregătește o măsură bombă: NAȚIONALIZAREA celui mai mare importator de gaze al ţării

Germania pregătește o măsură bombă: NAȚIONALIZAREA celui mai mare importator de gaze al ţării
Scris deRealitatea.NET
Publicat14 sept. 2022, 23:45
Actualizat14 sept. 2022, 23:46
Guvernul german şi-ar putea majora la peste 50% participaţia deţinută la Uniper şi nu exclude nici varianta unei decizii istorice de naţionalizarea completă a celui mai mare importator de gaze al ţării. Discuțiile au loc în contextul în care se caută o soluție de a evita colapsul sistemului energetic, au declarat pentru Bloomberg surse din companie.
Citește și
- 11:14CNAIR oprește aplicația e-Tarifare vineri seară: Lucrări de mentenanță la sistemul de plată a rovinietei
- 10:49Summit cheie la Bruxelles: Consiliul European ar urma să condamne prăbușirea dronei rusești la Galați
- 10:36Programul de guvernare al Guvernului Adrian Veștea: Care sunt marile priorități ale noului Executiv
- 10:13Condițiile AUR pentru Guvernul Veștea. Petrișor Peiu: „Nu vom vota niciodată un executiv din care nu facem parte. Singura soluție: anticipatele”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























