Actual· 1 min citire

Dublă crimă la Cluj - Un bărbat și-a ucis mama și bunica după ce a consumat drogul Crystal

Dubla crima

Dubla crima

Scris de Dan Istratie Publicat: 1 sept. 2022, 08:02

Dublă crimă la Cluj. Un bărbat drogat și cu probleme psihice și-a omorât mama și bunica, prin înjunghiere. Cele două femei au fost găsite fără suflare de polițiștii chemați de urgență la fața locului. Cel care a sunat la 112 este fratele criminalului.

O dublă crimă a fost comisă în Baciu, miercuri, 31 august, iar comunitatea este în stare de șoc. Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Cluj conduc ancheta.

Omorul a fost comis pe strada Corbului. Un bărbat cu probleme psihice, care fusese internat de câteva ori la Psihiatrie, și-a ucis cu cuțitul mama și bunica, pe fondul consumului de droguri.

Agresorul a fost prins în casa în care a comis crima. Agenții care au fost acolo au spus că nu avea urme de sânge pe el, fiind dezbrăcat până la brâu, și că era calm. Cel care a sunat la 112 este fratele criminalului, care a venit să vadă ce face mama lui și a găsit scena de coșmar.

Mama criminalului ar fi cerut în trecut ordin de protecție împotriva acestuia, pentru că era violent. Bărbatul a făcut terapie și pe fondul consumului de droguri.

Tatăl bărbatului este de etnie arabă, dar criminalul locuia numai cu mama și bunica sa, în Baciu.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual