Doliu în Poliţia Română. O boală cumplită a ucis o poliţistă de doar 31 de ani

Doliu în Poliţia Română / Sursa foto: Profi Media
Doliu în Poliţia Română, după ce o tânără poliţistă s-a stins din viaţă la doar 31 de ani. Femeia a fost răpusă de o boală care nu iartă pe nimeni: cancer.
Aceasta lucra în cadrul Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră Sighetu Marmației. Fusese diagnosticată cu cancer de col uterin cu metastază pulmonară. Vestea că femeia nu mai este a fost dată de reprezentanţii Sindicatului Europol, pe pagina de Facebook.
„Ne luăm rămas bun de la colega noastră Angela, polițist de frontieră din cadrul ITPF Sighetu Marmației. După o luptă aprigă cu o boală nemiloasă, aseară corpul acesteia a cedat. În urmă au rămas un soț și o familie îndurerată și un colectiv de colegi înmărmuriți de această veste tragică. Drum lin către îngeri, Angela!”, au transmis reprezentanţii Sindicatului Europol pe Facebook.
Reamintim că în luna martie a anului trecut, colegii tinerei poliţiste s-au mobilizat pentru a o ajuta să ajungă la o clinică din Turcia.
Din păcate, în urmă cu câteva zile, Angi a murit. Aceasta a lăsat în urmă un soţ şi o familie îndurerată.
Citește și:
- 23:52 - Paradisul turistic din apropierea României unde casele sunt mai ieftine ca în Cluj. Românii își reorientează investițiile imobiliare
- 23:39 - Israel, sub ploaie de rachete. Iranul este acuzat de atacuri directe - VIDEO
- 23:18 - UDMR joacă la așteptare în formarea Guvernului: „Trebuie să vedem programul de guvernare, intențiile domnului Tomac”
- 22:55 - Pericolul a trecut. Atacul cu dronă la un depozit de combustibil nuclear de la Cernobîl nu a cauzat contaminare radioactivă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














