Advertising
Advertising
Dacii, Unirea și prințul de Monaco. Lista completă a statuilor care îi costă enorm pe bucureșteni

Dacii, Unirea și prințul de Monaco. Lista completă a statuilor care îi costă enorm pe bucureșteni
Scris de Realitatea.NET Publicat: 23 mar. 2017, 10:27
Primăria condusă de Gabriela Firea a dat publicității lista statuilor care vor primi finanțare de la bugetul Capitalei în 2017. Este vorba despre o sumă enormă - 30 milioane lei, în schimbul căreia bucureștenii se vor bucura de monumente diverse precum Marea Unire, Statuie Dac sau Ansamblu Prințul Rainier de Monaco. În schimb, bugetul alocat consolidării clădirilor cu bulină este de doar 10,6 milioane de lei.
Citește și
- 20:13Tragedie pe DN 67: Un bărbat de 33 de ani a murit într-un accident cu un TIR, în Vâlcea
- 17:52Apele Române amâna până joi dimineață scufundarea barjelor pe Dunăre pentru a evita riscurile. „Dacă există un minim risc, operațiunea se va anula”
- 21:49Avertisment de la Cernavodă: Reactorul 2 mai poate funcționa doar șapte zile din cauza secetei pe Dunăre. Când ar putea fi repornită Unitatea 1
- 21:17Arestat din cauza tupeului: I-a cerut bani polițistului care tocmai îl amendase
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























