Cruzime fără margini. Bătrână de 78 de ani, violată şi ucisă de un recidivist. A omorât-o în chinuri

Cruzime fără margini. Bătrână de 78 de ani, violată şi ucisă de un recidivist. A omorât-o în chinuri
La data de 28 martie 2018, procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi, au solicitat Tribunalului Galaţi, luarea măsurii arestării preventive faţă de inculpatul POPA FLORIN, cercetat pentru săvârşirea, în stare de recidivă, a infracţiunilor de omor calificat, viol şi violare de domiciliu, se arată într-un comunicat de presă al Biroului de informare publică şi relaţii cu presa din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi, scrie ziarulzona.ro
Cererea a fost admisă de către Tribunalul Galaţi, judecătorul de drepturi şi libertăţi de la această instanţă, dispunând luarea măsurii arestării preventive faţă de inculpatul Popa Florin, pe o durată de 30 zile. Din probele administrate până în acest moment al urmăririi penale, a rezultat că în seara de 03.11.2017, inculpatul Popa Florin, a pătruns fără drept în curtea victimei în vârstă de 76 de ani, din localitatea Cerţeşti, judeţul Galaţi, după care în camera unde era aceasta şi împotriva voinţei victimei a întreţinut raporturi sexuale cu aceasta.
Ulterior pentru a-şi ascunde urmele, inculpatul Popa Florin a exercitat mai multe acte de violenţă asupra victimei, prin comprimarea toracelui între mijloc contondent şi plan dur, cu fracturi costale bilateral, rupturi pulmonare bilateral, hemopneumotorax drept, pneumotorax stâng şi obturarea căilor respiratorii superioare cu mijloc contondent, acestea conducând la moartea victimei.
Citește și:
- 15:36 - România, cea mai mare rată a mortalității rutiere din UE. Câte decese s-au înregistrat în 2024
- 14:53 - Secretul celui mai bun orez. Cum să obții o textură perfectă pentru preparatul tău
- 14:50 - Anca Alexandrescu, atac dur la adresa guvernului Bolojan: „Este un mic dictator. Trebuie să plece cu tot cu gașca lui"
- 14:49 - Mobilizare uriașă în Europa: 18.000 de soldați NATO și Ucraina au început cel mai mare exercițiu militar de anul acesta din Suedia
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














