Caz uluitor în Covasna! O bătrână a murit după ce a căzut într-o fântână

Caz uluitor în Covasna! O bătrână a murit după ce a căzut într-o fântână
O femeie în vârstă de 81 de ani din localitatea covăsneană Zălan a murit marţi dimineaţă după ce a căzut într-o fântână adâncă de peste 20 de metri.
Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Covasna, pompierii au fost alertaţi în jurul orei 7,00, dar echipajele ajunse la locul accidentului nu au mai putut-o salva.
"Două echipaje de descarcerare şi o ambulanţă SMURD din cadrul Detaşamentului de pompieri Sfântu Gheorghe au intervenit în această dimineaţă pentru salvarea unei femei, de aproximativ 81 de ani, care era căzută într-o fântână din localitatea Zălan, la o adâncime de circa 22 metri. După aproximativ 40 de minute, echipajele au reuşit să scoată victima din fântână, însă aceasta era decedată", se arată într-un comunicat postat pe pagina de socializare a ISU Covasna.
Citește și:
- 20:57 - Antonio Guterres, mesaj de forță de Ziua Mondială a Libertăţii Presei: Toate libertățile depind de libertatea presei
- 20:45 - Ziua Mondială a Libertății Presei. Ana Maria Păcuraru, mesaj crucial din SUA - VIDEO
- 20:16 - Cabană din Sibiu, mistuită de flăcări! 14 persoane s-au salvat în ultima clipă
- 20:11 - Un obiect exploziv din Al Doilea Război Mondial a explodat la un foc de tabără, în Austria: cinci copii răniți
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














