Amendă uriașă de 11. 800 de lei pe un șofer de tir. Ce reguli de circulație a încălcat bărbatul

Amendă uriașă de 11. 800 de lei pe un șofer de tir. Ce reguli de circulație a încălcat bărbatul
Un șofer de tir din județul Neamț a fost amendat cu suma de 11. 800 de lei de către polițiștii de la rutieră, din județul Mureș.
Un șofer de TIR în vârstă de 43 de ani, din județul Neamț, a fost sancționat cu amenzi în valoare totală de 11.800 de lei, după ce a fost oprit în trafic de polițiștii rutieri din județul Mureș, potrivit News.
Acesta a încălcat trei reguli de circulație. Șoferul de camion a fost oprit de Poliția Rutieră pentru că circula cu o viteză de 76 km/h într-o localitate din județul Mureș, depășind astfel limita legală.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au descoperit că bărbatul utiliza o cartelă tahografică emisă pe numele altei persoane, o practică ilegală. De asemenea, acesta nu purta centura de siguranță în momentul opririi.
„La controlul efectuat, s-a constatat că acesta utiliza o altă cartelă tahografică decât cea emisă pe numele său şi nu utiliza centura de siguranţă”, spun reprezentanții Poliţiei Mureş.
Citește și:
- 23:55 - Româncă umilită în Franța după o presupusă relație extraconjugală. A fost tunsă cu forța și agresată de mai mulți membri ai familiei
- 23:43 - Dosarul PFIZER: cea mai mare presiune a statului român. Jaful din pandemie: factură de 680 de milioane de euro
- 23:42 - Val de reacții în mediul online după un videoclip publicat de Poliția Română. Ce a stârnit controversele
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























