Accident grav în Vrancea. Autospecială de poliţie aflată în misiune, izbită de o mașină: 2 victime

Sursa foto: Realitatea de Vrancea
Un accident grav a avut loc, vineri, în municipiului Focșani, județul Vrancea. O maşină de poliţie care se afla în misiune a fost acroşată în trafic de un autoturism, două femei care se aflau în autospecială având nevoie de îngrijiri medicale, informează realitateadevrancea.net.
,,În urma unei intervenţii sesizate prin SNUAU 112, un poliţist care conducea autospeciala de serviciu, având semnalele luminoase în funcţiune, la intersecţia semaforizată din zona Big a municipiului Focşani, a fost acroşat de un alt autoturism. În urma coliziunii, a fost solicitat un echipaj al Serviciului de Ambulanţă Judeţean Vrancea pentru persoanele aflate în autospeciala poliţiei", a precizat IPJ Vrancea.
Potrivit sursei citate, în autospecială se aflau două femei care erau conduse către sediul Poliţiei Municipiului Focşani, pentru audieri.
Cercetările continuă în vederea stabilirii cu exactitate a modului de producere a evenimentului şi luării măsurilor legale ce se impun.
Citește și:
- 17:42 - Vara sosește mai devreme și ucide: record de decese cauzate de caniculă în Spania, în plină lună mai
- 17:38 - Ion Cristoiu, după victoria Realitatea Plus în instanță, în fața CNA: „Este un semnal că justiția și-a revenit, nu mai este un instrument”
- 17:27 - Alertă la Paris: șeful armatei franceze recunoaște că Germania „vine tare din urmă” și va deveni forța militară nr. 1 din Europa
- 17:09 - Laura Codruța Kovesi, acuzată că a depășit limitele funcției și a intervenit în justiția elenă. Atac din partea unui fost procuror general
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














