Victorie uriașă! Begu și Niculescu s-au calificat în semifinale la Australian Open

Irina Begu și Monica Nicolescu

Victorie românească la Australian Open! Echipa Irina Begu-Simona Niculescu s-a calificat în semifinalele probei de dublu ale turneului.

Româncele au reuşit să le învingă cu 4-6, 6-2, 6-0 pe americancele Jennifer Brady şi Vania King.

Meciul nu a început optimist pentru fetele noastre. Adversarele le-au dominat complet în primul set. Ulterior, cuplul Begu-Niculescu şi-a revenit fantastic, reuşind să îşi păstreze calmul. Meciul a culminat cu o victorie spectaculoasă a româncelor.

Irina Begu şi Monica Niculescu, favoritele numărul 10, s-au calificat, duminică, în sferturile de finală ale probei de dublu de la Australian Open.