WTA a introdus un nou turneu în calendarul din acest an! Va participa Simona Halep?

WTA a introdus un nou turneu în calendarul din acest an! Va participa Simona Halep?
Forul internațional care conduce tenisul feminin, WTA, a adăugat în calendarul din acest an un nou turneu, de categorie Premier, în Cehia, la Ostrava. Competiția este programată în perioada 19-25 octombr
La turneu vor participa 28 de sportive pe tabloul principal de simplu şi 16 echipe pe tabloul de dublu.
Premiile totale ale turneului de la Ostrava, jucat pe suprafață rapidă în sală, vor fi de 528.500 de dolari.
Sunt șanse mari ca Simona Halep (locul 2 WTA) să participe la Ostrava, având în vedere că va avea loc la două săptămâni după turneul de la Roland Garros. În plus, românca a precizat că nu va juca la competițiile din Asia, programate de obicei în luna octombrie.
Simona Halep a câștigat un turneu în Cehia organizat în acest an, pe zgură, la Praga.
Vezi mai multe detalii pe realitateasportiva.net.
Citește și:
- 15:35 - Nadia Nadia Comăneci a dat startul Crosului Național ''Ziua Olimpică'' - VIDEO
- 13:05 - Cele mai populare metode de plata la cazinourile din Romania
- 23:40 - Liverpool l-a numit pe Andoni Iraola antrenor principal, după demiterea lui Arne Slot
- 20:30 - Mirra Andreeva, în prima finală de Grand Slam din carieră. Sportiva are 19 ani
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














