Transfer-BOMBĂ. Dinamoviştii au dat lovitura

Transfer-BOMBĂ. Dinamoviştii au dat lovitura
Dinamo dă lovitura pe piaţa transferurilor la început de an. Câinii sunt gata să rezolve criza din atac, după ce l-au transferat pe golgheterul din Lituania.
Dacă Steaua îl aşteaptă încă pe Keşeru, Dinamo şi-a luat deja atacant cu priză la gol. Polonezul Kamil Bilinski, fostul atacant al campioanei Lituaniei, Jalghiris, a semnat vineri un contract pe doi ani cu formaţia din Ştefan cel Mare. A dat jumătate de milion de euro pe el, dar speră să merite. Jumătate Dănciulescu, jumătate Claudiu Niculescu, aşa l-a descris antrenorul Flavius Stoican, pe noul său elev. Bilinski are 26 de ani şi a marcat 24 de meciuri în 39 de meciuri, în cel mai bun sezon al carierei.
Citește și:
- 11:34 - Pep Guardiola pleacă de la Manchester City după 10 ani. Cine îi poate urma la conducerea clubului
- 22:52 - Univeristatea Craiova, campioana României la fotbal, după 35 de ani de așteptare
- 23:16 - Arbitrul olandez Rob Dieperink, exclus de FIFA de la Cupa Mondială după o anchetă pentru agresiune sexuală în Londra
- 19:36 - Doliu în baschetul românesc: Dumitru Lecca, fost selecționer al României și antrenor al Stelei, a murit
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














