SOCI. Programul COMPLET al Olimpiadei de Iarnă de la SOCI

Friday, 07 February 2014, 11:07 Sursă: REALITATEA.NET

Autor: Realitatea.NET

SOCI. Ediţia a 23-a a Jocurilor Olimpice de iarnă de la SOCI are programată deschiderea oficială, vineri, 7 februarie, la ora 18:00, ora României. la festivitatea de deschidere a JO de la SOCI şi-au anunţat prezenţa şefi de stat şi de guvern din 44 de ţări.

SOCI. la competiţia de la SOCI vor participa peste 3.000 de sportivi şi tot atâţia oficiali, din circa 90 de ţări. JO de la SOCI sunt cele mai scumpe din istorie (37 miliarde de euro). România va fi reprezentată la SOCI de 24 de sportivi, la 8 discipline.

SOCHI 2014. TVR transmite JO de la SOCHI 2014. Unde se vede SOCHI 2014

La JO de la SOCI, unde sunt aşteptaţi şi 13.000 de ziarişti, sportivii se vor întrece pentru 98 de seturi de medalii, cu 12 în plus faţă de JO de la Vancouver în 2010, la 15 discipline: biatlon, bob, combinată nordică, curling, hochei pe gheaţă, patinaj artistic, patinaj viteză, sanie, sărituri cu schiurile, schi alpin, schi fond, schi freestyle, short-track, skeleton, snowboard. Competiţiile vor fi găzduite de 11 baze sportive, Balşoi Ice Dome (hochei), Stadionul Olimpic Fişt (ceremoniile de deschidere şi închidere), Şaiba Arena (hochei), Ice Cube Curling Center (curling), Adler Arena Skating Center (patinaj viteză), Iceberg Skating Palace (patinaj viteză, short-track, patinaj artistic), Laura Biathlon & Ski Complex (biatlon, schi fond, combinată nordică), Rosa Hutor Extreme Park (schi freestyle, snowboard), Rosa Hutor Alpine Resort (schi alpin), RusSki Gorki Jumping Center (combinată nordică, sărituri cu schiurile), Sliding Center Sanki (bob, sanie, skeleton). Competiţia de la SOCI are trei mascote, un urs polar, un leopard şi un iepure.

SOCI 2014. Programul COMPLET al sportivilor români la SOCI 2014

Jocurile de la SOCI vor fi probabil cele mai securizate din istoria olimpismului, aproximativ 100.000 de militari, poliţişti şi ofiţeri de informaţii aflându-se la SOCI, potrivit unui înalt oficial american.

Televiziunea Română va deveni, începând de vineri, 7 februarie, gazda sporturilor de iarnă, cu aproape 500 de ore de transmisiuni (320 de ore de transmisie pe toate cele trei canale principale - TVR 1, TVR 2 şi TVR 3 - şi în jur de 160 de ore pe TVR HD, unde vor putea fi văzute cele mai importante probe), preluate şi online, pe TVR+.

SOCI 2014. Cifrele FABULOASE ale Olimpiadei de Iarnă SOCI 2014

Cei 24 de sportivi români vor concura la SOCI la 8 discipline (schi alpin, schi fond, biatlon, sărituri cu schiurile, patinaj artistic, bob, sanie şi skeleton).

SOCI. Delegaţia României la SOCI

SCHI ALPIN (3 sportivi): Alexandru Barbu (slalom uriaş şi slalom special), Ioan Valeriu Achiriloaie (coborâre), Ania Caill (super-uriaş, slalom, combinată alpină); antrenor: Sebastian Barbu.

SCHI FOND (3): Timea Sara, Paul Pepene, Florin Daniel Pripici; antrenor: Ioan Lungociu şi Daniel Borca.

BIATLON (2): Eva Tofalvi, Cornel Puchianu; antrenori: Simon Marton şi Vasile Gheorghe.

SĂRITURI CU SCHIURILE (1): Iulian Pîtea; antrenor: Florin Spulber.

PATINAJ ARTISTIC (1): Zoltan Kelemen; antrenor: Gheorghe Chiper.

SKELETON (2): Dorin Velicu, Maria Mazilu; antrenori: Florin Bucur şi Marius Tomiţă Ene.

SANIE (4): Valentin Creţu (simplu masculin, ştafeta), Nicolae Radu Şovăială şi Alexandru Teodorescu (dublu sanie masculin, ştafeta), Raluca Strămăturaru (simplu feminin, ştafetă); antrenori: Sorina Ţicu şi Eugen Radu.

BOB (8): Nicolae Istrate şi Florin Crăciun (echipajul de dublu masculin), Andreas Neagu, Paul Muntean, Dănuţ Moldovan, Bogdan Otavă (echipajul de 4 masculin), Maria Constantin şi Andreea Grecu (echipajul de dublu feminin); antrenori: Paul Neagu (feminin), Iulian Daniel Pacioianu şi Silviu Dan Scurtu (masculin).

În 2010, la Vancouver (Canada), la ediţia precedentă a Jocurilor Olimpice de iarnă, Romania a fost reprezentată de 28 de sportivi.

SOCI. Programul competiţiilor la Jocurile Olimpice de la SOCI

VINERI 7 FEBRUARIE:

20,00-23,00 (18,00-21,00) - Ceremonia de deschidere (Stadionul Olimpic Fişt)

SÂMBĂTĂ 8 FEBRUARIE - 5 FINALE:

09,30-11,10 (07,30-09,10) - snowboard - slopestyle M - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: SUA-Finlanda (Şaiba Arena)

12,45-13,55 (10,45-11,55) - snowboard - slopestyle M - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

14,00-15,05 (12,00-13,05) - schi fond - schiatlon F - FINALA (Complexul sportiv Laura)

15,30-18,25 (13,30-16,25) - patinaj viteză - 5.000 m M - FINALA (Adler Arena)

17,00-19,30 (15,00-17,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Canada - Elveţia (Şaiba Arena)

18,00-18,30 (16,00-16,30) - schi freestyle - movile F - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

18,30-20,20 (16,30-18,20) - biatlon - sprint M (10 km) - FINALA (Complexul sportiv Laura)

18,30-23,05 (16,30-21,05) - patinaj artistic - Concursul pe echipe: programul scurt dans + programul scurt feminin + programul liber perechi (Iceberg)

18,30-22,05 (16,30-20,05) - sanie - individual M - manşele 1 şi 2 (Centrul de sporturi pe pistă pe gheaţă Sanki)

20,30-21,35 (18,30-19,35) - sărituri cu schiurile - trambulină normală M - calificări (RusSki Gorki)

22,00-23,35 (20,00-21,35) - schi freestyle - movile F - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

DUMINICĂ 9 FEBRUARIE - 8 FINALE:

10,30-11,40 (08,30-09,40) - snowboard - slopestyle F - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

11,00-13,10 (09,00-11,10) - schi alpin - coborâre M - FINALA (Centrul alpin - Rosa Hutor)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Suedia - Japonia (Şaiba Arena)

13,15-14,25 (10,15-12,25) - snowboard: slopestyle F - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

14,00-15,05 (12,00-13,05) - schi fond - schiatlon M - FINALA (Complexul sportiv Laura)

15,30-17,35 (13,30-15,35) - patinaj viteză - 3.000 m F - FINALA (Adler Arena)

17,00-19,30 (15,00-17,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Rusia - Germania (Şaiba Arena)

18,30-20,20 (16,30-18,20) - biatlon - sprint F (7,5 km) - FINALA (Complexul sportiv Laura)

18,30-22,25 (16,30-20,25) - sanie - individual M - manşele 3 şi 4 - FINALA (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

19,00-22,10 (17,00-20,10) - patinaj artistic - concursul pe echipe: programul liber masculin, programul liber feminin, dans liber - FINALA (Iceberg)

21,30-23,15 (19,30-21,15) - sărituri cu schiurile - trambulină normală M - FINALA (RusSki Gorki)

LUNI 10 FEBRUARIE - 5 FINALE:

09,00-12,00 (07,00-10,00) - curling M - turul 1: Rusia - Marea Britanie, Elveţia - Suedia, Danemarca - China, Germania - Canada (Ice Cube)

11,00-12,30 (09,00-10,30) - schi alpin - supercombinată alpină F: coborâre (Centrul alpin - Rosa Hutor)

13,45-16,35 (11,45-14,35) - short-track: 1.500 m M FINALA, 500 m F calificări, ştafetă 3.000 m F calificări (Iceberg)

14,00-16,30 (12,00-14,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: SUA - Elveţia (Şaiba Arena)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling F - turul 1: China - Canada, Elveţia - SUA, Suedia - Marea Britanie, Rusia - Danemarca (Ice Cube)

15,00-16,10 (13,00-14,10) - schi alpin - supercombinată alpină F: slalom - FINALA (Centrul alpin - Rosa Hutor)

17,00-20,25 (15,00-18,25) - patinaj viteză - 500 m M - FINALA (Adler Arena)

18,00-19,20 (16,00-17,20) - schi freestyle - movile M - calificări (Extreme ParK - Rosa Hutor)

18,45-21,40 (16,45-19,40) - sanie - individual F - manşele 1 şi 2 (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

19,00-20,20 (17,00-18,20) - biatlon - urmărire M (12,5 km) - FINALA (Centrul sportiv Laura)

19,00-21,30 (17,00-19,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Finlanda - Canada (Şaiba Arena)

19,00-22,00 (17,00-20,00) - curling M - turul 1: SUA - Norvegia, Danemarca - Rusia, Canada - Elveţia, Suedia - Marea Britanie (Ice Cube)

22,00-23,35 (20,00-21,35) - schi freestyle - movile M - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

MARŢI 11 FEBRUARIE - 8 FINALE

09,00-12,00 (07,00-10,00) - curling F - turul 1: Elveţia - Danemarca, Suedia - Canada, Rusia - SUA, Coreea de Sud - Japonia (Ice Cube)

10,00-11,25 (08,00-09,25) - schi freestyle - slopestyle F - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

13,00-14,05 (11,00-12,05) - schi freestyle - slopestyle F - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

14,00-14,50 (12,00-12,50) - schi fond - sprint (liber) M+F - calificări (Complexul sportiv Laura)

14,00-16,30 (12,00-14,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Germania - Suedia (Şaiba Arena)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling M - turul 1: Canada - Suedia, SUA - China, Marea Britanie - Germania, Norvegia - Rusia (Ice Cube)

14,00-17,05 (14,00-15,05) - snowboard - half-pipe M - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

16,00-17,50 (14,00-15,50) - schi fond - sprint (liber) M+F - FINALA M + FINALA F (Complexul sportiv Laura)

16,45-20,00 (14,45-18,00) - patinaj viteză - 500 m F - FINALA (Adler Arena)

18,30-21,45 (16,30-19,45) - sanie - individual F - FINALA (Centrul sportiv Sanki)

19,00-20,00 (17,00-18,00) - snowboard - half-pipe M - Turul 2 (Extreme Park - Rosa Hutor)

19,00-20,00 (17,00-18,20) - biatlon - urmărire F (10 km) - FINALA (Compexul sportiv Laura)

19,00-22,25 (17,00-20,25) - patinaj artistic - perechi - programul scurt (Iceberg)

19,00-21,30 (17,00-18,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Rusia - Finlanda (Şaiba Arena)

19,00-22,00 (17,00-20,00) - curling F - turul 1: Marea Britanie - SUA, Coreea de Sud - Elveţia, Danemarca - Japonia, China - Rusia (Ice Cube)

21,30-22,35 (19,30-20,35) - snowboard - half-pipe M - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

21,30-23,05 (19,30-21,05) - sărituri cu schiurile F - trambulină normală - FINALA (RusSki Gorki)

MIERCURI 12 FEBRUARIE - 6 FINALE

09,00-12,00 (07,00-10,00) - curling M - turul 1: Danemarca - SUA, Norvegia - Germania, China - Elveţia (Ice Cube)

11,00-13,10 (09,00-11,10) - schi alpin - coborâre F - FINALA (Centrul alpin Rosa Hutor)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Elveţia - Finlanda (Şaiba Arena)

13,30-14,20 (11,30-12,20) - combinată nordică - trambulină normală: sărituri (RusSki Gorki)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling F - turul 1: Japonia - Rusia, SUA - China, Coreea de Sud - Suedia, Canada - Marea Britanie (Ice Cube)

14,00-17,05 (12,00-15,05) - snowboard - half-pipe F - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

16,30-17,15 (14,30-15,15) - combinată nordică - 10 km - FINALA (RusSki Gorki)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Canada - SUA (Şaiba Arena)

18,00-19,40 (16,00-17,40) - patinaj viteză - 1.000 m M - FINALA (Adler Arena)

18,15-20,35 (16,15-18,35) - sanie dublu M - FINALA (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

19,00-20,00 (17,00-18,00) - snowboard - half-pipe F - turul 2 (Extreme Park - Rosa Hutor)

19,00-22,00 (17,00-19,00) - curling M - turul 1: Germania - China, Elveţia - Marea Britanie, Rusia - Canada, Danemarca - Suedia (Ice Cube)

19,45-23,00 (17,45-12,00) - patinaj artistic - perechi - programul liber - FINALA (Iceberg)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Cehia - Suedia (Bolşoi Ice Dome)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Letonia - Elveţia (Şaiba Arena)

21,30-22,35 (19,30-20,35) - snowboard - half-pipe F - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

JOI 13 FEBRUARIE - 6 FINALE

09,00-12,00 (07,00-10,00) - curling F - turul 1: Canada - Danemarca, China - Marea Britanie, Elveţia - Suedia (Ice Cube)

10,15-12,00 (08,15-10,00) - schi freestyle - slopestyle M - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

11,30-13,20 (09,30-11,20) - skeleton F - manşele 1 şi 2 (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Finlanda - Austria (Bolşoi Ice Dome)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Japonia - Germania (Şaiba Arena)

13,30-14,40 (11,30-12,40) - schi freestyle - slopestyle M - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

14,00-16,30 (12,00-14,30) - short-track - 500 m F FINALĂ - 1.000 m M calificări, ştafetă 5.000 m calificări (Iceberg)

14,00-15,40 (12,00-13,40) - schi fond - 10 km clasic F - FINALA (Complexul sportiv Laura)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling M - turul 1: Elveţia - Rusia, Canada - Danemarca, Norvegia - Suedia, Marea Britanie - SUA (Ice Cube)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Rusia - Slovenia (Bolşoi Ice Dome)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Slovacia - SUA (Şaiba Arena)

18,00-20,20 (16,00-18,20) - biatlon - 20 km individual M - FINALA (Complexul sportiv Laura)

18,00-19,40 (16,00-17,40) - patinaj viteză - 1.000 m F - FINALA (Adler Arena)

19,00-22,00 (17,00-20,00) - curling F - turul 1: Suedia - Danemarca, Rusia - Coreea de Sud, Elveţia - Canada, Japonia - SUA (Ice Cube)

19,00-23,30 (17,00-21,30) - patinaj artistic - M - programul scurt (Iceberg)

20,15-21,30 (18,15-19,30) - sanie - ştafetă - FINALA (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

21,00-23,30 (18,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Canada - Norvegia (Bolşoi Ice Dome)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă F - tur preliminar: Suedia - Rusia (Şaiba Arena)

VINERI 14 FEBRUARIE - 6 FINALE

09,00-12,00 (07,00-10,00) - curling M - turul 1: Suedia - China, SUA - Germania, Canada - Norvegia (Ice Cube)

11,00-12,30 (09,00-10,30) - schi alpin - super-combină M: coborâre (Centrul alpin Rosa Hutor)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Cehia - Letonia (Bolşoi Ice Dome)

14,00-15,55 (12,00-13,55) - schi fond - 15 km clasic M - FINALA (Complexul sportiv Laura)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling F - turul 1: Coreea de Sud - China, Marea Britanie - Japonia, SUA - Danemarca, Rusia - Elveţia (Ice Cube)

15,30-16,40 (13,30-14,40) - schin alpin - super-combinată M slalom - FINALA (Centrul alpin Rosa Hutor)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Suedia - Elveţia (Bolşoi Ice Dome)

16,30-21,40 (14,30-19,40) - skeleton - manşele 1 şi 2 M - manşele 3 şi 4 F - FINALA (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

17,45-19,00 (15,45-17,00) - schi freestyle - sărituri F - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

18,00-20,20 (16,00-18,20) - biatlon - 15 km individual F - FINALA (Complexul sportiv Laura)

19,00-23,25 (17,00-21,25) - patinaj artistic - M - program liber - FINALA (Iceberg)

19,00-22,00 (17,00-20,00) - curling M - Turul 1: Marea Britanie - Danemarca, Rusia - SUA, China - Norvegia, Elveţia - Germania (Ice Cube)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Canada - Austria (Bolşoi Ice Dome)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Norvegia - Finlanda (Şaiba Arena)

21,30-22,35 (19,30-20,35) - schi freestyle - sărituri F - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

21,30-22,35 (19,30-20,35) - sărituri cu schiurile - trambulina mare - individual M - calificări (RusSki Gorki)

SÂMBĂTĂ, 15 FEBRUARIE - 7 FINALE

09,00-12,00 (07,00-09,00) - curling F - turul 1: Canada - Japonia, China - Suedia, Marea Britanie - Coreea de Sud (Ice Cube)

11,00-13,10 (09,00-11,10) - schi alpin - slalom super-uriaş F - FINALA (Centrul alpin - Rosa Huutor)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Slovacia - Slovenia (Bolşoi Ice Dome)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă F - sferturi de finală (Şaiba Arena)

14,00-16,55 (12,00-14,55) - short-track - 1.500 m F FINALA, 1.000 m M FINALA (Iceberg)

14,00-15,30 (12,00-13,30) - schi fond - ştafetă 4x5 km F - FINALA (Complexul sportiv Laura)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling M - turul 1: Suedia - Germania, Danemarca - Elveţia, Canada - Marea Britanie, Rusia - China (Ice Cube)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: SUA - Rusia (Bolşoi Ice Dome)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă F - sferturi de finală (Şaiba Arena)

17,30-19,25 (15,30-17,25) - patinaj viteză - 1.000 m M - FINALA (Adler Arena)

18,45-21,05 (16,45-19,05) - skeleton M - manşele 3 şi 4 - FINALA (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

19,00-22,00 (17,00-20,00) - curling F - turul 1: SUA - Suedia, Canada - Rusia, Marea Britanie - Elveţia, Danemarca - China (Ice Cube)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Elveţia - Cehia (Bolşoi Ice Dome)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Suedia - Letonia (Şaiba Arena)

21,30-23,15 (19,30-21,15) - sărituri cu schiurile - trambulina mare - individual M - FINALA (RusSki Gorki)

DUMINICĂ 16 FEBRUARIE - 5 FINALE

09,00-12,00 (07,00-08,00) - curling M - turul I: SUA - Canada, Marea Britanie - Norvegia, Suedia - Rusia (Ice Cube)

11,00-13,10 (09,00-11,10) - schi alpin - slalom uper-uriaş M - FINALA (Centrul alpin Rosa Hutor)

11,00-12,10 (09,00-10,10) - snowboard - snowboardcross F - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă M - turul preliminar: Austria - Norvegia (Bolşoi Ice Dome)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă F - meci de clasament, locurile 5-8 (Şaiba Arena)

13,15-14,05 (11,15-12,05) - snowboard - Snowboardcross F - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

14,00-16,30 (12,00-14,30) - schi fond - ştafetă 4x10 km M - FINALA (Complexul Laura)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling F - turul I: Danemarca - Coreea de Sud, Japonia - Elveţia, Suedia - Rusia, SUA - Canada (Ice Cube)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă M - turul preliminar: Rusia - Slovacia (Bolşoi Ice Dome)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă M - turul preliminar: Slovenia - SUA (Şaiba Arena)

18,00-19,50 (16,00-17,50) - patinaj viteză - 1.500 m F - FINALA (Adler Arena)

19,00-20,20 (17,00-18,20) - biatlon - mass-start 15 km M - FINALA (Complexul Laura)

19,00-22,45 (17,00-20,45) - patinaj artistic - dans - programul scurt (Iceberg)

19,00-22,00 (17,00-20,00) - curling M - turul I: Norvegia - Elveţia, China - Canada, Germania - Danemarca, SUA - Suedia (Ice Cube)

20,15-22,55 (18,15-20,55) - bob - bob-2 M - manşele 1 şi 2 (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - tur preliminar: Finlanda - Canada (Balşoi Ice Dome)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă F - meci de clasament, locurile 5-8 (Şaiba Arena)

LUNI 17 FEBRUARIE - 6 FINALE

09,00-12,00 (07,00-10,00) - curling F - turul 1: Rusia - Marea Britanie, Coreea de Sud - SUA, Japonia - China (Ice Cube)

11,00-12,30 (09,00-10,30) - snowboard - snowboardcross M - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

13,30-14,30 (11,30-12,30) - snowboard - snowboardcross M - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling M - turul 1: China - Marea Britanie, Germania - Rusia, Elveţia - SUA, Norvegia - Danemarca (Ice Cube)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă F - semifinale (Şaiba Arena)

17,45-19,00 (15,45-17,00) - schi freestyle - sărituri M - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

18,30-21,00 (16,30-19,00) - bob - bob-2 M - manşele 3 şi 4 - FINALA (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

19,00-20,20 (17,00-18,20) - biatlon - mass-start F 12,5 km - FINALA (Complexul Laura)

19,00-22,35 (17,00-20,35) - patinaj artistic - dans pe gheaţă - proba de dans liber - FINALA (Iceberg)

19,00-22,00 (17,00-20,00) - curling F - turul I: China - Elveţia, Danemarca - Marea Britanie, Canada - Coreea de Sud, Suedia - Japonia (Ice Cube)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă F - semifinale (Şaiba Arena)

21,15-23,10 (19,15-21,10) - sărituri cu schiurile - trambulina mare, M - FINALA (RusSki Gorki)

21,30-22,35 (19,30-20,35) - schi freestyle - sărituri M - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

MARŢI 18 FEBRUARIE - 5 FINALE

09,00-12,00 (08,00-10,00) - curling M + F - eventuale meciuri de baraj (Ice Cube)

11,00-13,00 (09,00-11,00) - schi alpin - slalom uriaş F - prima manşă (Centrul alpin - Rosa Hutor)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă M - baraj pentru sferturile de finală (Bolşoi Ice Dome)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă F - meci de clasament, locurile 7-8 (Şaiba Arena)

13,30-14,20 (11,30-12,20) - combinata nordică - trambulina mare, individual - sărituri (RusSki Gorki)

13,30-15,30 (11,30-13,30) - short-track - 1.000 m F calificări, 500 m M calificări, ştafetă 3.000 m F FINALA (Iceberg)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling M + F - eventuale meciuri de baraj (Ice Cube)

14,30-16,10 (12,30-14,10) - schi alpin - slalom uriaş F - manşa a doua - FINALA (Centrul alpin - Rosa Hutor)

16,00-16,45 (14,00-14,45) - combinata nordică - trambulina mare individual (10 km) - FINALA (RusSki Gorki)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă M - baraj pentru sferturile de finală (Bolşoi Ice Dome)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă F - meci de clasament, locurile 5-6 (Şaiba Arena)

17,00-20,00 (15,00-18,00) - patinaj viteză - 10.000 m M - FINALA (Adler Arena)

17,45-19,25 (15,45-17,25) - schi freestyle - half-pipe M - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

19,00-22,00 (17,00-20,00) - curling M + F - eventuale meciuri de baraj (Ice Cube)

19,15-21,10 (17,15-19,10) - bob - bob-2 F - manşele 1 şi 2 (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - baraj pentru sferturile de finală (Bolşoi Ice Dome)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - baraj pentru sferturile de finală (Şaiba Arena)

21,30-22,30 (19,30-20,30) - schi freestyle - half-pipe M - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

MIERCURI 19 FEBRUARIE - 8 FINALE

09,15-11,00 (07,15-09,00) - snowboard - slalom uriaş paralel M + F - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

11,00-13,00 (09,00-11,00) - schi alpin - slalom uriaş M - prima manşă (sit alpin - Rosa Hutor)

12,00-14,30 (10,00-12,30) - hochei pe gheaţă M - sferturi de finală (Balşoi Ice Dome)

13,00-15,05 (11,00-13,05) - snowboard - slalom uriaş paralel - FINALA M + FINALA F (Extreme Park - Rosa Hutor)

13,15-15,00 (1,15-13,00) - schi fond - sprint pe echipe, stil clasic M + F - calificări (Complexul Laura)

14,00-17,00 (12,00-15,00) - curling F - semifinale (Ice Cube)

14,30-16,10 (12,30-14,10) - schi alpin - slalom uriaş M - manşa a doua - FINALA (Centrul alpin - Rosa Hutor)

15,45-17,00 (13,45-15,00) - schi fond - sprint pe echipe, stil clasic M + F - FINALA M + FINALA F (Complexul Laura)

16,30-19,00 (14,30-17,00) - hochei pe gheaţă M - sferturi de finală (Bolşoi Ice Dome)

17,30-19,20 (15,30-17,20) - patinaj viteză - 5.000 m F - FINALA (Adler Arena)

18,30-20,30 (16,30-18,30) - biatlon - ştafetă mixtă - FINALA (Complexul Laura)

19,00-23,30 (17,00-21,30) - patinaj artistic - F - program scurt (Iceberg)

19,00-22,00 (17,00-20,00) - curling M - semifinale (Ice Cube)

20,15-22,20 (18,15-20,20) - bob - bob-2 F - manşele 3 şi 4 - FINALA (Centrul sporturilor pe pistă de gheaţă Sanki)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - sferturi de finală (Bolşoi Ice Dome)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă M - sferturi de finală (Şaiba Arena)

JOI 20 FEBRUARIE - 6 FINALE

11,45-12,25 (09,45-10,25) - schi freestyle - schi-cross M - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

12,00-12,50 (10,00-10,50) - combinată nordică - trambulina mare, pe echipe: sărituri (RusSki Gorki)

12,30-15,30 (10,30-13,30) - curling F - meciul pentru locul 3 (Ice Cube)

13,30-15,00 (11,30-13,00) - schi freestyle - schi-cross M - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

15,00-16,15 (13,00-14,15) - combinată nordică - trambulina mare, pe echipe: 4x5 km - FINALA (RusSki Gorki)

16,00-18,30 (14,00-16,30) - hochei pe gheaţă F - meciul pentru locul 3 (Bolşoi Ice Dome)

17,30-20,30 (15,30-18,30) - curling F - FINALA (Ice Cube)

18,30-19,45 (16,30-17,45) - schi freestyle - half-pipe F - calificări (Extreme Park- Rosa Hutor)

19,00-23,10 (17,00-21,10) - patinaj artistic - feminin - programul liber - FINALA (Iceberg)

21,00-23,30 (19,00-21,30) - hochei pe gheaţă F - FINALA (Bolşoi Ice Dome)

21,30-22,25 (19,30-20,25) - schi freestyle - half-pipe F - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

VINERI 21 FEBRUARIE - 7 FINALE

11,45-12,25 (09,45-1025) - schi freestyle - schi-cross F - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

12,30-15,30 (10,30-13,30) - curling M - meciul pentru locul 3 (Ice Cube)

13,30-15,00 (11,30-13,00) - schi freestyle - schi-cross F - FINALA (Extreme Park - Rosa Hutor)

16,00-18,30 (14,00-16,30) - hochei pe gheaţă M - semifinale (Bolşoi Ice Dome)

16,45-18,00 (14,45-16,00) - schi alpin - slalom F - prima manşă (Centrul alpin - Rosa Hutor)

17,30-20,30 (15,30-18,30) - curling M - FINALA (Ice Cube)

17,30-19,25 (15,30-17,25) - patinaj viteză - urmărire pe echipe M + F - calificări (Adler Arena)

18,30-20,30 (16,30-18,30) - biatlon - ştafetă 4x6 km F - FINALA (Complexul Laura)

20,15-21,25 (18,15-19,25) - schi alpin - slalom F - manşa a doua - FINALA (Centrul alpin - Rosa Hutor)

20,30-23,15 (18,30-21,15) - short-track - 500 m M FINALA, ştafeta 5.000 m M FINALA, 1.000 m F FINALA (Iceberg)

21,00-22,30 (19,00-20,30) - hochei pe gheaţă M - semifinale (Bolşoi Ice Dome)

SÂMBĂTĂ 22 FEBRUARIE - 7 MEDALII DE AUR

09,15-11,00 (07,15-09,00) - snowboard - slalom paralel M + F - calificări (Extreme Park - Rosa Hutor)

13,15-15,20 (11,15-13,20) - snowboard - slalom paralel M + F - FINALA M + FINALA F (Extreme Park - Rosa Hutor)

13,30-15,25 (11,30-13,25) - schi fond - mass-start 30 km F - FINALA (Complexul Laura)

16,45-18,15 (14,45-16,15) - schi alpin - slalom M - prima manşă (Centrul alpin - Rosa Hutor)

17,30-20,05 (15,30-18,05) - patinaj viteză - urmărire pe echipe M + F - FINALA M + FINALA F (Adler Arena)

18,30-20,40 (16,30-18,40) - biatlon - ştafetă 4x7,5 km M - FINALA (Complexul Laura)

19,00-21,30 (17,00-19,30) - hochei pe gheaţă M - meciul pentru locul 3 (Bolşoi Ice Dome)

20,15-21,50 (18,15-19,50) - schi alpin - slalom M - manşa a doua - FINALA (Centrul alpin - Rosa Hutor)

20,30-23,05 (18,30-21,05) - bob - bob-4 M - manşele 1 şi 2 (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

DUMINICĂ 23 FEBRUARIE - 3 FINALE

11,00-13,55 (09,00-11,55) - schi fond - 50 km M - FINALA (Complexul Laura)

13,30-16,05 (11,30-14,05) - bob - bob-4 M - manşele 3 şi 4 - FINALA (Centrul de sporturi pe pistă de gheaţă Sanki)

16,00-18,30 (14,00-16,30) - hochei pe gheaţă M - FINALA (Bolşoi Ice Dome)

20,00-22,30 (18,00-20,30) - Ceremonia de încheiere (Stadionul Olimpic Fişt)

Adaugă părerea ta
Alte articole din: ALTE SPORTURI