Sport· 1 min citire

Simona Halep s-a impus în două seturi în fața Irinei Begu! „Simo” continuă cursa la Roland Garros

Simona Halep s-a impus în două seturi în fața Irinei Begu! „Simo” continuă cursa la Roland Garros

Simona Halep s-a impus în două seturi în fața Irinei Begu! „Simo” continuă cursa la Roland Garros

Publicat30 sept. 2020, 19:55
Sursărealitateasportiva.net

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1, a învins-o, miercuri, pe Irina Begu, locul 73 WTA, scor 6-3, 6-4, şi s-a calificat turul trei la Roland Garros. 

Aceasta a fost ce de-a opta întâlnire dintre cele două românce. Simona Halep s-a impus de fiecare dată.

În turul următor, Halep va evolua cu americanca Amanda Anisimova, locul 29 mondial.

Vezi mai multe detalii pe realitateasportiva.net.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport