Sport· 1 min citire

Veste tristă pentru Simona Halep după ce a fost eliminată la Dubai

Veste tristă pentru Simona Halep după ce a fost eliminată la Dubai

Veste tristă pentru Simona Halep după ce a fost eliminată la Dubai

Publicat21 feb. 2019, 19:40
Actualizat21 feb. 2019, 19:56

Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Dubai de Belinda Bencic, scor 6-4, 4-6, 2-6.

Simona Halep a fost învinsă de elveţianca Belinda Bencic în sferturile de finală ale turneului de la Dubai.

Partida a durat două ore și 18 minute.

Citește și: Cristian Tudor Popescu, declarații uluitoare după eliminarea Simonei Halep

Eşecul neaşteptat al Simonei Halep poate fi explicat prin faptul că jucătoarea de 27 de ani a fost obosită: de pe 9 februarie până în prezent, Simona Halep a jucat 9 partide.

De asemenea, de notat este și faptul că Simona Halep nu și-a putut controla nervii în setul decisiv. La scorul de 4-2 pentru Bencic, Simona Halep s-a enervat și a dat cu racheta de pământ de câteva ori, după o execuție nereușită.

Vestea tristă pentru Simona Halep este că poate pierde și locul 2 mondial, în cazul în care Petra Kvitova va câștiga turneul.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport