Sport· 1 min citire

Simona Halep. Ce spune Cristian Tudor Popescu despre viitorul în tenis al jucătoarei noastre

18 aug. 2015, 17:45
Actualizat: 18 aug. 2015, 17:45
Simona Halep. Ce spune Cristian Tudor Popescu despre viitorul în tenis al jucătoarei noastre

Simona Halep. Ce spune Cristian Tudor Popescu despre viitorul în tenis al jucătoarei noastre

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu apreciază că Simona Halep a riscat mult în momentul în care a decis să joace atât de mult timp accidentată în finala cu Belinda Bencic. 

"Mi-a fost foarte teamă într-un anume moment, aproape că m-am rugat să abandoneze, pentru că nu știu ce consecințe poate avea pe termen mediu jocul în astfel de condiții, cred că a avut contracturi musculare, era vorba de starea generală proastă a Simonei, probabil o pierdere de săruri care se produce în astfel de condiții, de căldură mare.

A jucat și în alte condiții foarte grele și nu a clacat, dar asta e singura mea temere, să nu aibă niște consecințe la Cincinatti sau la US Open, care este turneul cel mai important care urmează.

E un joc care poate să o ducă spre vârful ierarhiei, cu jocul vechi putea sa aiba rezultate bune, dar nu putea să emită pretenții pentru numărul unu mondial. Cu jocul de la acest turneu, poate", a spus Cristian Tudor Popescu la Digi24.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport