Sport· 1 min citire

Liga 1. Gică Hagi a pierdut un jucător important

Liga 1. Gică Hagi a pierdut un jucător important

Liga 1. Gică Hagi a pierdut un jucător important

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 27 ian. 2017, 22:40

Patronul Viitorului, Gică Hagi, a mai cedat un jucător. Cătălin Carp s-a transferat la de la Viitorul la FC Ufa, în prima ligă din Rusia.

Carp a făcut junioratul la Șahtior Donețk și Dinamo Kiev, apoi a jucat în Liga 1 la CFR Cluj, Steaua și Viitorul, scrie gsp. Apărătorul nu este singurul fotbalist plecat de la gruparea "regeluio" în această iarnă.

El e al doilea jucător pe care-l pierde Viitorul după plecarea lui Răzvan Marin la Standard Liege, în schimbul a 2,4 milioane de euro.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport