Sport· 1 min citire

Liga 1. Gică Hagi a luat "foc" după ce Viitorul a pierdut, 1-3, cu Pandurii: "Aşa nu mai merge"

Liga 1. Gică Hagi a luat "foc" după ce Viitorul a pierdut, 1-3, cu Pandurii: "Aşa nu mai merge"

Liga 1. Gică Hagi a luat "foc" după ce Viitorul a pierdut, 1-3, cu Pandurii: "Aşa nu mai merge"

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 1 mar. 2016, 09:17

Viitorul lui Gică Hagi a pierdut, luni seară, ultimul meci din sezonul regulat, 1-3 cu Pandurii. Oricum, trupa "Regelui", dar şi oltenii erau deja calificaţi în play-off.

Hagi a reclamat un penalty la partida cu Pandurii şi şi-a amintit că arbitrii l-ar fi "ciupit" de-a lungul campionatului.

"Am ajuns să fim cobai, participăm şi cu asta-basta. Dacă iese, iese... Am vrut doar să jucăm fotbal, am ajuns pe merit aici. Să ne lase să jucăm şi care e mai bun să câştige. Aţi văzut - cu Petrolul gol valabil anulat....acum penalty.

Dacă ăla nu e 11 metri, eu mă las de antrenorat. Sunt lucruri pe care le văd toţi. Dar nu suntem lăsaţi, de aceea nu progresăm. Aşa nu mai merge: cu Iaşiul nu a fost "mână", cu Steaua ce a fost? Să mă lase să joc! Astăzi am evoluat bine dar nu s-a putut din cauza unui "fenomen".

Eu zic că suntem cea mai bună echipă, jucăm fotbal. Dar doar când suntem lăsaţi. Mesajul meu e unul: lăsaţi să se joace istoria pe teren. Vă aduc 30 de faze în care echipa mea a fost dezavantajată", a spus Hagi la televiziunea Digi Sport.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Sport