Ioanițoaia, mesaj după victoria cu Feroe: Am meritat să câştigăm astăzi

Ioanițoaia, mesaj după victoria cu Feroe: Am meritat să câştigăm astăzi
Ovidiu Ioanițoaia a spus într-o intervenție telefonică la Realitatea TV că fotbalul românesc este în regres, însă este importantă calificarea României la Euro 2016.
"Este important că ne-am calificat după 8 ani de absenţă. Am meritat să câştigăm astăzi.
Din păcate, fotbalul românesc este în regres. Este şi oglinda societăţii. Campionatul era mai puternic când jucătorii români erau căpitani la marile echipe, astăzi sunt doar rezerve la marile echipe. Această generaţie fără să aibă vârfuri, a obţinut o calificare pe care trebuie să o tratăm ca atare. Fără victoriile din Grecia şi Finlanda obţinute de Piturcă nu am fi ajuns aici. Noi, românii suntem orgolioşi am vrea direct să fim campioni.", a spus jurnalistul Ioanițoaia.
Insulele Feroe - România 0-3. Golurile lui Budescu şi Maxim ne-au calificat la Euro 2016
Citește și:
- 12:33 - Doliu în sportul mondial: Alex Zanardi, fostul pilot de F1 și campion paralimpic, a murit
- 23:00 - Accidentare gravă în Liga 2: dublă fractură pentru un fotbalist cunoscut. Ambulanța a fost împinsă pe teren din cauza ploii
- 10:50 - Răzvan Lucescu, dezvăluire emoționantă despre ultimele clipe ale lui Mircea Lucescu: „Mă liniștea, îmi spunea că nu are nimic”
- 20:40 - Cum a slăbit Adrian Mutu 11 kilograme? Secretul regimului său alimentar și regula de aur pentru o formă de invidiat
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














