Advertising
Advertising
Incredibil! Fotbalul românesc e în pragul falimentului, dar ducem două echipe în Liga Campionilor

Incredibil! Fotbalul românesc e în pragul falimentului, dar ducem două echipe în Liga Campionilor
Scris de Realitatea.NET Publicat: 27 feb. 2015, 11:02
România va avea din nou, începând din sezonul 2016 - 2017, două echipe în preliminariile UEFA Champions League. Pentru această performanţă, pretendentele la primele două locuri din Liga I aveau nevoie ca Salzburg să nu mai obţină încă două succese în acest sezon de Europa League, pentru ca Austria să nu depăşească România (locul 15) în clasamentul coeficienţilor.
Citește și
- 13:57Patru romance, pe tabloul principal la Wimbledon. Sorana Cîrstea, singura cap de serie
- 12:40CSM București și Gloria Bistrița și-au aflat adversarele din grupele Champions League. Urmează dueluri de foc
- 08:44Record de goluri la Cupa Mondială după doar două săptămâni de competiție
- 23:56 Premieră spectaculoasă înainte de Cupa Mondială 2026! Mingea oficială FIFA a ajuns în spațiu, iar astronauții au jucat fotbal în imponderabilitate
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























