Advertising
Advertising
Rovana Plumb, înainte de audierea în Comisia Juridică: N-am încălcat legea, nu sunt vinovată

Rovana Plumb, înainte de audierea în Comisia Juridică: N-am încălcat legea, nu sunt vinovată
Scris deRealitatea.NET
Publicat3 oct. 2017, 09:57
Actualizat4 oct. 2017, 16:26
Comisia juridica a Camerei Deputatilor va analiza astăzi, începand cu ora 14:00, solicitarea DNA privind urmarirea penala fata de deputatul PSD Rovana Plumb, fost ministru al Mediului si Schimbarilor Climatice, potrivit ordinii de zi afisate pe site-ul forului legislativ. Înainte de a intra la comisie, a spus că nu a încălcat nicio lege. Mai mult, aceasta a mai spus că îşi doreşte ca fiecare coleg să voteze cum le dictează conştiinţa.
Citește și
- 15:11Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
- 14:51Ironii în rafală de la Elena Udrea pentru Siegfried Mureșan. Mesajul care a făcut furori online
- 14:16Deputat PSD, atac nemilos la Siegfried Mureșan: „ Ridică multe semne de întrebare”
- 13:55PSD acuză PNL, USR și UDMR că blochează formarea Guvernului: „Aceasta este sabotaj și rea-voință”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























