Politica· 1 min citire

Victor Ponta, din nou la Poliţie, în dosarul Tony Blair

Victor Ponta, din nou la Poliţie, în dosarul Tony Blair

Victor Ponta, din nou la Poliţie, în dosarul Tony Blair

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 19 sept. 2016, 11:52

Victor Ponta îşi începe, mai nou, săptămâna la… poliţie. Fostul premier ajunge astăzi din nou la Secţia 6 din Capitală, aşa cum i-au impus procurorii Direcţiei Naţionale Anticorupţie prin măsura controlului judiciar.

Ponta trebuie să se prezinte în faţa oamenilor legii de două ori pe săptămână. El este cercetat pentru complicitate la spălare de bani în deja celebrul dosar ,,Tony Blair”.

Acesta a  avut un scurt dialog cu jurnaliştii,  când a ajuns: "Nu daţi vina pe mine, nu eu v-am trimis să staţi în ploaie".

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Politica