Advertising
Advertising
Vasile Blaga, despre preluarea funcției de șef SRI: Nu am discutat despre asta

Vasile Blaga, despre preluarea funcției de șef SRI: Nu am discutat despre asta
Scris deRealitatea.NET
Publicat28 ian. 2015, 22:49
Actualizat28 ian. 2015, 23:12
Vasile Blaga a declarat la Jocuri de Putere că nu s-a discutat despre o venire a sa la șefia SRI, precizând că asta este prerogativa lui Klaus Iohannis, care va decide cine va fi directorul SRI. În schimb, Vasile Blaga a susținut că este dispus să preia conducerea Senatului, dacă PNL va avea majoritate.
Citește și
- 13:48Cristoiu acuză: anticipatele ar fi diversiunea lui Bolojan ca să rămână la putere „în vecii vecilor”
- 13:13Marius Budăi acuză PNL și USR că au împins România în blocaj politic și vorbește despre „dosarul iresponsabilității”
- 13:02AUR propune reducerea impozitului pe dividende de la 16% la 8% pentru sprijinirea antreprenorilor români
- 12:40Gheorghe Piperea (europarlamentar AUR/ECR): „După ani de guvernare prin crize și împrumuturi, guvernul Bolojan continuă să pună povara dezechilibrelor bugetare pe umerii românilor”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























